13 квітень 2024, Субота, 10:42

Ярема допоможе Кононенку побороти корупцію у Київській області

8 Лютого 2018г.
Ярема Кононенко

Під час позачергової конференції київської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» до її лав прийняли екс-генерального прокурора України Віталія Ярему. Учасники зборів обрали його заступником голови партійного осередку на Київщині Ігоря Кононенка.

Останій під час свого виступу наголосив на "великому управлінському досвіді" та "активній громадянській позиції" колишнього очільника столичної міліції та екс-нардепа із фракції "Батьківщина" В. Яреми. Про це йдеться на сайті БПП.

«СОЛІДАРНІСТЬ» ВТРАЧАЄ КИЇВЩИНУ: ВИПАДКОВІСТЬ ЧИ ЗАКОНОМІРНІСТЬ?

Як нагадує Резонанс, перший заступник голови депутатської фракції БПП І. Кононенко торік у квітні очолив терорганізацію партії у Київській області. Повідомлялось, що серед пріоритетів роботи новообраний керівник назвав "боротьбу з корупцією, особливо, в облраді".

8 лютого 2018 року у публікації РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ: 4 РОКИ ПОТОМУ (ЧАСТИНА 1) екс-заступник Генпрокурора Олексій Баганець назвав непрофесійні кроки колишнього керівника ГПУ В. Яреми серед причин затягування розслідування "злочинів, інкримінованих Віктору Януковичу та його найближчому оточенню, у  т. ч. і вчинених на Майдані Незалежності в м. Києві".

"Новий очільник ГПУ теж, на мою думку, наробив багато дурниць (я навіть не можу собі допустити, що він це робив умисно), коли практично протягом двох місяців ні кроку не зробив для того, щоб допомогти ГСУ в розслідуванні цих справ. То спочатку він змінив структуру ГПУ, щоб вивести весь склад Головного слідчого управління за штат і довго не перепризначав слідчих і керівників підрозділів на нові посади, в зв’язку з чим, вніс в той період часу в колектив нервозність і невпевненість в своєму майбутньому перебуванні на службі, тим самим свідомо чи несвідомо перешкоджаючи працівникам виконувати свої процесуальні функції, бо вони не могли в тій ситуації виконувати слідчі дії, звертатись до суду з клопотаннями і не могли приймати участь у судових засіданнях. Потім затіяв перевірку збереження речових доказів в ГСУ не за часів Януковича, а саме за післяреволюційний період, що особисто у мене викликало здивування, то перевіряв збереження гвинтокрилів, які слідчими були здані на відповідальне збереження на аеродромі на Трухановому острові, то перевіряв чи не по вині ГСУ Інтерпол відмовився оголосити в міжнародний розшук наших втікачів із України і т.д", - акцентував екс-заступник Генпрокурора зі слідства.

Також О. Баганець розповів, що В. Ярема "одразу після свого призначення вивів із мого підпорядкування управління процесуального керівництва, яке підпорядкував новому заступнику, який не тільки не знав матеріалів всіх цих справ, а головне - не мав достатнього досвіду роботи на посаді слідчого (а може навіть взагалі його не мав) та не знав методів організації роботи по розслідуванню таких особливо тяжких злочинів проти особи, тим більше – вчинених високопосадовцями. Одночасно з цим, скориставшись зміною штатного розкладу (а може він це і затіяв саме з такою метою), новий Генпрокурор взагалі звільнив з посади начальника ГСУ, який перебував на цій посаді з першого дня після перемоги Революції, володів всіма здобутими за цей час матеріалами і доказами, а також саме через нього планувалася і координувалася вся узагальнена робота всіма трьома слідчими відділами по всіх справах, що теж суттєво ускладнило організацію роботи в Головному слідчому управлінні ГПУ. Я не виключаю і того, що таким чином новий Генпрокурор намагався тоді добитися і мого усунення із займаної посади".

ВО ВРЕМЯ ЯРЕМЫ ИЗ ГПУ ИСЧЕЗЛИ РЕЗОНАНСНЫЕ ДЕЛА ОБ ЭКОНОМИЧЕСКИХ ПРЕСТУПЛЕНИЯХ

"Чуток про те, що колишній генпрокурор Віталій Ярема не втратив впливу на ГПУ, було багато від самого дня його відставки 10 лютого 2015 року. І от журналісти програми «Схеми» зафіксували регулярні візити до колишнього шефа не тільки чинних співробітників генпрокуратури і людей з оточення Яреми, а й самого глави відомства Юрія Луценка. І все це дуже схоже на те, що було при генпрокуророві-втікачі Вікторові Пшонці, коли всі справи вирішувалися у «тіньовій ГПУ», якою керував тодішній нардеп і за сумісництвом син генпрокурора – Артем Пшонка", - написав у червні 2017 року відомий журналіст Максим Кречетов у статті НЕ ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА: ХТО НАСПРАВДІ КЕРУЄ ГПУ?