27 липень 2024, Субота, 03:12

Юридичні аспекти сучасного бізнесу

25 Жовтня 2023г.

У сучасних підприємців існує безліч можливостей для ефективного ведення бізнесу. Широкий спектр договорів, які укладаються щоб формалізувати домовленості, можливості створення різноманітних корпоративних структур, аби не лише узаконити а й полегшити ведення справ та багато іншого. Однак усе це різноманіття призводить до того, що поряд із діловими відносинами неодмінно виникають юридичні. 

Один із найважливіших юридичних аспектів ведення бізнесу - це вибір його форми. Так, усім відома найпростіші з цих форм - фізична особа-підприємець та товариство з обмеженою відповідальністю. Однак набагато менше підприємців розуміють що таке акціонерне товариство, товариство з додатковою відповідальністю, кооперативи. Що вже говорити про холдинги та транснаціональні корпорації. Правильний вибір організаційно правової форми бізнесу - справа складна, оскільки кожна із вже перелічених форм має свої переваги та недоліки, певні індивідуальні можливості та обмеження - усе це впливатиме на подальший перебіг справ. Найкращий порадник у цій справі - корпоративний юрист, що, ретельно оцінивши усі нюанси, допоможе зробити правильний вибір.

Далі варто зазначити аспект, що напряму стосується ведення бізнесу - укладання договорів. Будь-яка операція, від поставки товарів до здачі в оренду приміщень, не може обійтись без укладення відповідного договору. Це не лише дає можливість “зацементувати” усі досягнуті домовленості, а й забезпечує можливість захисту власних інтересів та, найголовніше, коштів, адже договір узаконює такі ділові відносини. Звичайно, договори можна укладати самостійно, але слід розуміти що це ресурсозатратна, складна та копітка праця. Найраціональніше рішення - довіритись юристу, який позбавить зайвого клопоту, а також переконається, що у договорі відсутні будь-які ризиковані моменти. 

Наостанок, слід не забувати про державні органи. Відносини із ними виникають із різноманітних питань: багато видів діяльності потребують різноманітних ліцензій, дозволів, держава контролює правильність працевлаштування, що вже й говорити про податкову службу. Нерідко такі відносини вимагають участі у судових процесах. Банальний приклад - податкова неправомірно звинуватила компанію у несплаті податків. Таке трапляється доволі часто і якщо не довести свою правоту - доведеться сплачувати додаткові податки та штрафи, шо створює додаткове фінансове навантаження. Наявність адвоката з корпоративного права є життєвонеобхідною у таких випадках. Такий спеціаліст зможе представляти інтереси компанії у суді та державних органах, знайде вихід із важких ситуацій.  

Отож ніколи не врто забувати про юридичні аспекти ведення бізнесу, адже це у 100% випадків призводить до негативних, подекуди критичних для справ, наслідків. А для убезпечення себе від такого роду проблем, або вирішення ситуацій, що вже склались - слід заручитись підтримкою юриста-експерта з корпоративного права.