21 лютий 2024, Середа, 09:56

За ігнорування позиції прокуратури звільнили суддю

26 Березня 2021г.
147128

Розгляд суддею справи не відповідав принципу верховенства права, оскільки ухвалене ним рішення не містило жодних мотивів відхилення аргументів відповідача – Прокуратури міста Києва, а отже, суддя допустив неналежне ставлення до службових обов’язків.

Про це повідомляє Резонанс 26 березня із посиланням на Закон і Бізнес.

Такого висновку дійшла Перша Дисциплінарна палата ВРП, на підставі подання якої Вища рада правосуддя сьогодні, 25 березня, звільнила Костянтина Васалатія з посади судді Оболонського районного суду міста Києва.

Підстава звільнення - вчинення істотного дисциплінарного проступку, пункт 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

У скарзі прокурорів зазначалося, що при вирішенні справи за позовом до Прокуратури міста Києва, Державної казначейської служби України, третьої особи про відшкодування матеріальних збитків суддя грубо порушив норми матеріального і процесуального права. Крім того, без мотивованої оцінки та відхилення аргументів, наведених відповідачем, за відсутності підстав для задоволення позову прийняв рішення про безпідставне стягнення з Державного бюджету України значної суми коштів.

Зазначається, що суддя повністю проігнорував заперечення відповідача та його аргументи. Тож він допустив порушення засад рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Ухваливши рішення про стягнення з Державного бюджету України значної суми коштів за відсутності правових підстав для задоволення позову, без мотивованої оцінки та відхилення аргументів, наведених відповідачем, суддя вчинив дії, що підривають авторитет правосуддя.

Законодавством України однією з підстав для звільнення судді визначено вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram