26 травень 2024, Неділя, 18:02

За несанкціоноване втручання в роботу ЄСІТС адміністратор постане перед судом

29 Березня 2021г.
0264731ef7ee0164113037924612bb3c72d9a6f4

Київською міською прокуратурою завершено досудове розслідування стосовно адміністратора ДП «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації, який незаконно втручався в роботу Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Про це пише Резонанс 29 березня із посиланням на пресслужбу Київської міської прокуратура.

За версією обвинувачення посадовець, зловживаючи службовим становищем, використовував для власних цілей мережеве та системне обладнання, призначене для забезпечення сталого функціонування Єдиного державного реєстру судових рішень та веб-порталу «Судова влада».

Зокрема, на початку 2019 року, обіймаючи посаду заступника начальника відділу ДП «Інформаційні судові системи», чоловік несанкціоновано отримав доступ до робочого облікового запису свого підлеглого. У подальшому, використовуючи зазначений обліковий запис, підозрюваний несанкціоновано отримав віддалений доступ до серверів ДП «Інформаційні судові системи», які забезпечують діяльність АІС «Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система» для запуску алгоритму пошуку та сканування інформації, яка зберігається в системі.

Крім цього, чоловік розмістив в системі електронні файли, які за своїми функціями здатні виконувати збір персональних даних з подальшим їх збереженням у визначеній директорії.

Вказані дії обвинуваченого призвели до втрати, блокування інформації, яка оброблюється в веб-порталі Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, спотворення процесу обробки інформації та до порушення встановленого порядку її маршрутизації.

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено. Особі висунуто обвинувачення у несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованих систем, що призвело до втрати, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації та до порушення встановленого порядку її маршрутизації тобто у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 361 КК України Кримінального кодексу України. Обвинувальний акт направлено до Печерського районного суду міста Києва для розгляду по суді.

Викрито правопорушення прокурорами спільно зі слідчими ТУ ДБР, розташованого в м. Києві, за оперативного супроводу Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ, - зазначили в Київській міській прокуратурі.

ЕЛЕКТРОННІ ОРДЕРИ В ЕЛЕКТРОННОМУ СУДІ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram