» За сприяння Генінспекції Генпрокуратури НАБУ та САП викрили у хабарництві старшого групи прокурорів ГПУ

28 червень 2022, Вівторок, 04:27

За сприяння Генінспекції Генпрокуратури НАБУ та САП викрили у хабарництві старшого групи прокурорів ГПУ

5 Жовтня 2018г.
gpu4

5 жовтня 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та за сприяння Генеральної інспекції ГПУ викрили на отриманні неправомірної вигоди в розмірі 15 тис дол США прокурора Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на сайт НАБУ.

За даними слідства, посадовець ГПУ, старший прокурор групи прокурорів в одному з кримінальних проваджень, вимагав 20 тис дол США за укладення угоди про визнання винуватості з двома особами, підозрюваними у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 307 КК України, на умовах призначення покарання та звільнення від його відбування з випробуванням.

У разі відмови від «пропозиції» старший групи прокурорів погрожував підозрюваним покаранням у вигляді позбавлення волі на строк 11-12 років.

За умовами «угоди», 20 тис дол США старшому групи прокурорів мали бути сплачені двома траншами. Перший — 15 тис дол США — як завдаток, решта (5 тис дол США) — перед скеруванням до суду укладених між ним як прокурором у кримінальному провадженні та підозрюваними угод про визнання винуватості.

Під час обшуків правоохоронцями виявлено предмет неправомірної вигоди в розмірі 15 тис дол США.

За даними Генеральної прокуратури, це вже 48 працівник ГПУ, справу якого веде Генінспекція відомства, утворена Юрієм Луценком.

ПОЧАТОК ДІЙ ГЕНЕРАЛЬНОЇ ІНСПЕКЦІЇ (ФОТО)

Як повідомляв Резонанс, Генеральна інспекція Генеральної прокуратури України здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №52017000000000343 (від 24 травня 2017) за ч. 2 ст. 343, ч. 1 ст. 366 ККУ - за фактом внесення працівниками правоохоронного органу завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів із метою втручання в діяльність першого заступника директора Національного антикорупційного бюро України.