24 червень 2024, Понеділок, 11:13

Захоплення банку у Грузії: правоохоронці показали фото грабіжника та кадри затримання

21 Вересня 2022г.


КИЇВ. 20 вересня. Резонанс. МВС Грузії поширює кадри затримання грабіжника, який сьогодні взяв у заручники 12 осіб у філії «Банку Грузії» в Кутаїсі. За даними грузинських ЗМІ, нападнику 37 років, його звуть Григол Нарсія, передає Резонанс.

Деталі

За даними "Новости Грузия", затримання відбулося приблизно о 19:30 – як саме це сталося, поки що не відомо. МВС заявило про проведення успішної спецоперації. На кадрах видно, що чоловіка у камуфляжі виводять із будівлі разом із заручниками. Ніхто із 12 заручників не постраждав.

Хто такий Григол Нарсія

Як з'ясувалося, Нарсія проживає в селі Баноджа Цхалтубського району неподалік міста Кутаїсі. Нині у його будинку нікого немає. Співробітники кримінальної поліції намагаються провести обшук та шукають свідків для оформлення правового акту.

За даними ЗМІ, у цьому будинку Нарсія жив разом із дружиною та дітьми, проте вже кілька місяців їх у цьому будинку не було.

Сусіди кажуть, що близько не спілкувалися із Григолом Нарсією. Їм відомо, що він періодично виїжджав на роботу до Європи. Востаннє вони бачили його чотири дні тому, коли він повернувся після чергової подорожі до Польщі. За їхніми словами, він не був ані військовим, ані співробітником силових структур, проте якийсь період працював охоронцем на приватному об'єкті.

За даними ЗМІ, у лютому Нарсія заклав будинок через фінансові проблеми.

Пограбування в Кутаїсі

Чоловік середніх років у камуфляжному одязі увірвався сьогодні близько 11-ї ранку до філії «Банку Грузії» і взяв у заручники 12 осіб, у тому числі двох співробітників банку. За словами очевидців, на його одязі були закріплені дроти, він стверджував, що це бомба. Крім того, в руках у нього була граната, а у кишені – ніж.

Грабіжник вимагав виплатити йому 2 мільйони доларів, але згодом знизив суму викупу до 1,5 мільйонів. Він також заявляв, що збирається залишити Кутаїсі на гелікоптері, який мало надати МВС.

Були грабіжники досить дивні вимоги — він хотів, щоб йому принесли вудку і російський прапор.

Кримінальну справу порушено за чотирма статтями Кримінального кодексу Грузії: стаття 144 – «захоплення заручниками»; стаття 236 – «протиправне придбання, зберігання, носіння, виготовлення, перевезення, пересилання чи збут вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин чи вибухових пристроїв»; стаття 323 «терористичний акт» та стаття 329 – «захоплення заручника з терористичною метою».