» Захоплення Кабміну: захист обов’язково подасть апеляцію на арешт ексбійця “Айдару”

26 травень 2022, Четвер, 01:12

Захоплення Кабміну: захист обов’язково подасть апеляцію на арешт ексбійця “Айдару”

7 Серпня 2021г.


КИЇВ. 6 серпня. Резонанс. Сторона захисту обов'язково подасть апеляційну скаргу на рішення суду щодо арешту колишнього бійця “Айдару” Володимира Прохнича, якого підозрюють у захопленні приміщення Кабінету міністрів України та погрозі підірвати гранату РГД. Про це повідомив адвокат Тарас Безпалий, передає кореспондент Резонанс.

Цитата

«Ми сподівалися на цілодобовий домашній арешт, щоб він був поряд з дружиною, дітьми. Сподівалися на можливість його лікування у відповідних закладах, реабілітацію, на психологічну підтримку. У нас є п'ять днів на подачу апеляційної скарги й цим правом ми обов'язково скористаємося», - сказав Безпалий.

Що було раніше

Печерський районний суд Києва відправив під варту колишнього бійця “Айдару” Володимира Прохнича до 27 вересня.

Доповнення

Прокуратура наполягала на застосуванні до Прохнича запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

4 серпня близько 10-ї години ранку до будівлі КМУ зайшов невідомий чоловік, який витягнув із кишені предмет, схожий на вибуховий пристрій, і погрожував його підірвати.

Пізніше стало відомо, що Кабінет міністрів України захопив колишній боєць “Айдару” Володимир Прохнич. Він був озброєний гранатою РГД, яка вибухає від удару.

Невдовзі чоловіка вдалось затримати завдяки його другу, волонтеру Василю, який провів з ним перемовини.

Після захоплення КМУ правоохоронці відкрили кримінальне провадження за чотирма статтями: про захоплення державних будівель, про погрозу або насильство щодо працівника правоохоронного органу, про захоплення заручників, про незаконне поводження зі зброєю.

Проте підозра була повідомлена Прохничу лише за трьома статтями: ст. 341 (захоплення державних будівель), ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю).