» Захоплення управління прикордонної служби в Криму: співробітник ФСБ РФ піде під суд

08 лютий 2023, Середа, 00:04

Захоплення управління прикордонної служби в Криму: співробітник ФСБ РФ піде під суд

16 Грудня 2021г.


КИЇВ. 16 грудня. Резонанс. Обвинувальний акт стосовно співробітника Федеральної служби безпеки РФ, який у березні 2014 року допомагав захопленню управління прикордонної служби в Криму, направили до суду, передає Резонанс із посиланням на Офіс Генпрокурора.

Цитата

"... завершено спеціальне досудове розслідування і скеровано до суду обвинувальний акт стосовно співробітника Федеральної служби безпеки РФ. Йому інкримінують пособництво у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, підбурювання до вчинення державної зради та пособництво у веденні агресивної війни (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110, ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України)", - йдеться у повідомленні.

Деталі

Під час досудового розслідування встановлено, що співробітник ФСБ РФ у березні 2014 року, перебуваючи на території України в Сімферополі АР Крим, за попередньою змовою з іншими представниками ФСБ та Збройних Сил РФ сприяв захопленню Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України та Сімферопольського прикордонного загону. Шляхом умовлянь, підкупу та погроз обвинувачений закликав військовослужбовців військових частин не чинити спротиву підривним діям військових підрозділів РФ та їх переходу на бік російської прикордонної служби.

Доповнення

Колишньому першому заступнику командира Керченського загону морської охорони Державної прикордонної служби України повідомлено про підозру у вчиненні державної зради.