27 травень 2024, Понеділок, 20:02

Резніков розповів, коли законопроєкт про держполітику перехідного періоду потрапить до парламенту

17 Лютого 2021г.
Снимок экрана 2021 02 19 в 20.31.02

Віцепрем'єр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков прогнозує, що проєкт закону про державну політику перехідного періоду буде остаточно оформлений і поданий до Верховної Ради через 4-6 місяців.

Про це він повідомив в ефірі програми "На самом деле: Донбасс" на телеканалі Дом, передає Резонанс 17 лютого.

"Зараз це національний діалог, це обговорення, а потім вже буде офіційна процедура. І якщо пройтися процедурою, то, в принципі, період з моменту реєстрації його як урядового й до потрапляння в парламент триватиме від 4 до 6 місяців", — сказав міністр.

Законопроєкт наразі передбачає вибори на деокупованій території тільки після демілітаризації та повного роззброєння.

Резніков також повідомив, що "з моменту, коли проєкт буде зареєстрований як урядовий, розпочнеться процедура його детального розгляду й узгодження з усіма відомствами, включаючи Міністерство юстиції".

"Попередню оцінку від моїх колег-міністрів я отримав позитивну, що цей закон потрібен, він правильний і стратегічно, і політично, і концептуально. Але в деталі їхні команди не занурювалися ще, саме через те, що ми досі перебуваємо в режимі первинного обговорення з експертним середовищем. Тому сьогодні сказати, що Мін'юст з нами згармонізувався, ще зарано, але ми це зробимо", — розповів він.

Віцепрем'єр наголосив, що "внутрішньо переміщені особи з Сімферополя, Севастополя, Донецька та Луганська повинні мати однакові права, однакову соціальну захищеність, однакові умови навчатися у вищих навчальних закладах, і багато чого іншого".

"Окупант один і той самий. Відповідно, багато об'єднуючих факторів, які є. Якщо раптом буде з'являтися якась тема правовідносин, яка разюче відрізнятиметься, не проблема буде це виявити та встановити. Але поки ми навпаки вважаємо, що потрібно максимально зближувати. Тому що навіть на рівні переговорних майданчиків — ви ж знаєте, там в "Нормандії" і в Мінському форматі йдеться тільки про частину окупованого Донбасу та припинення там війни, а Крим не обговорюється. Зараз буде запущена "Кримська платформа", це буде міжнародний переговорний майданчик, це буде теж важливо. Але для людей, які перебувають в окупації, потреби та завдання залишаються одні й ті ж самі", — зазначив Резніков.

Нагадаємо, 11 січня 2021 року Мінреінтеграціі оприлюднило для ознайомлення текст проєкту закону "Про державну політику перехідного періоду".

Ознайомитися із спрямованим експертному та науковому середовищу драфтом проєкту закону можна за посиланням.

Раніше Резніков заявив, що законопроєкт про державну політику перехідного періоду є рамковим і буде вимагати ухвалення окремих профільних законів. Зокрема, про амністію, вибори, люстрацію та конвалідацію. Також він акцентував на обов'язковій амністії після деокупації, якій не підлягають військові злочини та злочини проти людяності. Міністр вважає, що для деокупованих територій необхідно ухвалювати й новий закон про люстрацію — на основі та за стандартами ООН.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram