21 лютий 2024, Середа, 10:36

Закупівля неякісних бронежилетів на понад 100 млн грн: повідомили про підозру ексначальнику департаменту Міноборони

1 Лютого 2023г.


КИЇВ. 1 лютого. Резонанс. Колишньому очільнику Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України Богдану Хмельницькому повідомлено про підозру у закупівлі неякісних бронежилетів на понад 100 млн грн. СБУ ініціювала відкликання цієї партії бронежилетів на склади Міноборони. Про це повідомляють Офіс Генпрокурора та СБУ, пише Резонанс.

Цитата

«За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора виконувача обов’язків директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України повідомлено про підозру за фактом розтрати коштів та перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України (ч. 5 ст. 191, ч.2 ст. 28 ч.1 ст. 114-1 КК України)», - ідеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що за даними слідства, підозрюваний організовував закупівлю неякісних бронежилетів та забезпечував ними підрозділи Збройних Сил України.

«У результаті таких дій державному бюджету завдано понад 100 млн грн збитків», - зазначається в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закупівлі для армії: уряд планує розробити систему, що балансуватиме між секретністю та публічним контролем

ОГП повідомляє, що за даними декількох незалежних експертиз дана амуніція не відповідає вимогам IV класу бронежилетів і не може належним чином захистити українських військовослужбовців.

«Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу», - інформує ОГП.

Окрім того, СБУ повідомляє, що посадовець закупив для ЗСУ майже 3 тис. бронежилетів.

«СБУ ініціювала відкликання даної партії неякісних бронежилетів на склади Міноборони», - сказано в повідомленні.

Також вказано, що СБУ проводить слідчі дії щодо інших посадовців у секторі безпеки й оборони, які можуть бути причетними до протиправної діяльності та шкодять держбезпеці. Це комплекс заходів спрямований на зміцнення обороноздатності української держави.