» Замах на вбивство слідчої поліції попереджено на Одещині

30 червень 2022, Четвер, 23:39

Замах на вбивство слідчої поліції попереджено на Одещині

8 Серпня 2018г.
Одесса

Оперативники внутрішньої безпеки НПУ затримали колишнього чоловіка співробітниці поліції слідчого підрозділу Савранського відділу одеської поліції, який після тривалих погроз та морального знущання, перейшов до дій: підпалив її житло, а згодом придбав бойову гранату і почав переслідувати.

Пр це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу департамента Національної поліції України.

За данимі ДВБ НПУ, у липні 2018 р. до одеського управління ДВБ НПУ звернулась за допомогою співробітниця. Слідча розповіла, що колишній чоловік погрожує фізичною розправою їй та їхній дитині.

За матеріалами УДВБ НПУ, під процесуальним керівництвом прокуратури Одеської обл., слідчим управлінням ГУНП в Одеській обл. було розпочато кримінальне провадження за фактом підготовки до скоєння замаху на життя працівника правоохоронного органу, не пов’язаного з виконанням службових обов’язків (ч.1 ст.14, ч.1 ст. 115 КК України).

Перевіркою було встановлено, що 30-річний чоловік, після розлучення, протягом 2017-2018 рр. постійно вчиняє дії, спрямовані на моральний тиск та матеріальні збитки колишньої половини.

Починаючи поширенням у соціальних мережах неправдивої, принизливої інформації щодо жінки, він перейшов до більш радикальних дій. Аби помститися, у березні цього року зловмисник підпалив приватний будинок, де проживають його колишня дружина та малолітня дитина.

Варто зауважити, що керівництво поліцейської, до якого неодноразово зверталася слідча, не сприймали всерйоз проблему своєї співробітниці, а отже – не вживали відповідних дій реагування.

Тож і відомості за фактом підпалу були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань лише через місяць після події, а винуватець не був притягнутий до відповідальності. Вподальшому, за фактом бездіяльності очільник поліції Одещини звільнив начальника відділу поліції з посади.

У липні заявниці почали надходити телефонні дзвінки від колишнього чоловіка, з погрозами позбавити життя її та їхньої дитини. Оперативними заходами працівники внутрішньої безпеки НПУ та одеської поліції встановили, що "сімейний терорист" почав підшукувати особу, у якої можна було придбати бойову гранату. Врешті це йому вдалося.

Дізнавшись, що жінка у справах має перебувати в Одесі, її колишній чоловік почав переслідування аби вибрати вдалу нагоду для нападу. Ввечері, на Привокзальній площі міста, фігурант спробував наблизитися до своєї жертви. Тієї ж миті фігурант замаху був затриманий працівниками одеського управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ, за співпраці з ГУНП та прокуратури області. В його кишені поліцейські виявили гранату РГД – 5.

На місце події прибула слідчо-оперативна група одеської поліції та вибухотехніки.На теперішній час зловмисник затриманий в порядку ст. 208 КПК України. Найближчим часом йому буде оголошено підозру та обрано запобіжний захід. За вчинення протиправних дій одеситові загрожує позбавлення волі на чималий термін.