25 травень 2024, Субота, 08:28

Якубовський про небойові втрати: Не від куль чи снарядів ворога, а через алкоголь та наркотики

23 Квітня 2021г.
2(3632)

Заступник Генерального прокурора Максим Якубовський провів у штабі операції Об’єднаних сил спільну нараду з питань протидії фактам вчинення військовослужбовцями правопорушень у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння під час виконання обов’язків в районі проведення ООС.

Про це повідомляє Резонанс 23 квітня із посиланням на прес-центр Офіс Генерального прокурора.

Участь у нараді взяли Командування Об’єднаних сил, командири бригад, керівництво Східного територіального управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, Головних управлінь Національної поліції в Луганській та Донецькій областях, підрозділів по боротьбі з наркозлочинністю, а також Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях.

«В умовах напруженої ситуації найбільш вражаючими є факти людських втрат не від куль та снарядів ворога, а через низку негативних чинників суб’єктивного характеру, у тому числі внаслідок вживання алкоголю та наркотиків», - наголосив в ході наради заступник Генпрокурора.

Військовослужбовці та правоохоронці обговорили проблемні питання щодо профілактики правопорушень у військах та визначили спільні заходи. Зокрема, прийнято рішення про створення, за координації прокурорів, робочих груп за участі керівників військових підрозділів, правоохоронців та Військової служби правопорядку для ефективного реагування на негативні передумови щодо розповсюдження чи вживання алкоголю і наркотиків безпосередньо у військових колективах. За результатами наради прийнято постанову для виконання спільних узгоджених дій, направлених на підвищення правопорядку та боєздатності військ.

Крім того, під час виїзду до району проведення операції Об’єднаних сил у м. Краматорську Максим Якубовський за участі прокурорів спеціалізованих прокуратур у військовій та оборонній сфері, керівництва Нацполіції в Донецькій та Луганській областях, територіального управління ДБР, розташованого у м. Краматорську, провів нараду на якій обговорили проблемні питання розслідування кримінальних правопорушень за фактами небойових втрат військовослужбовців у зоні проведення ООС.

На нараді також були присутні родичі загиблих військовослужбовців, які занепокоєні довготривалим розслідуванням кримінальних проваджень, проведенням неякісних первинних оглядів місця події, неналежною фіксацією слідів злочину та поверховим допитом свідків.

Заступник Генерального прокурора заслухав доповіді керівників органів досудового розслідування про стан слідства в цих кримінальних провадженнях та визначив додаткові заходи щодо забезпечення повного, всебічного та об'єктивного дослідження всіх обставин кримінальних проваджень.

У ЗЕЛЕНСЬКОГО ПРЕЗЕНТУВАЛИ КОНСУЛЬТАТИВНУ РАДУ З ПИТАНЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ І СВОБОД ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram