29 травень 2024, Середа, 01:37

Заступник Венедіктової провів переговори з військовим прокурором Ірану

20 Жовтня 2020г.
Clipboard01(35)

У Тегерані триває другий раунд двосторонніх переговорів щодо розслідування авіакатастрофи літака авіакомпанії МАУ рейсу PS752, що був збитий ракетою Збройних Сил Ірану 8 січня 2020 року.

Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов, який очолює групу української делегації з кримінального блоку розслідування трагедії, зустрівся з прокурором Військової прокуратури м. Тегеран Голамаббасом Торкі.

Про це інформує Офіс Генерального прокуора, передаєт Резонанс 20 жовтня.

Заступник Генпрокурора наголосив на тому, що ефективне співробітництво між Україною та Іраном дасть можливість встановити об’єктивну істину та притягнути винних до відповідальності в рамках міжнародних законодавчих норм.

Гюндуз Мамедов акцентував увагу на основних напрямах взаємодії, які дозволять активізувати слідство: відновлення хронології подій; проведення спільних слідчих дій та експертиз; робота з інформацією з «чорних скриньок» та записами з апаратури документування бойової машини, з якої були здійснені постріли; отримання інформації щодо 6 осіб, підозрюваних в Ірані у збитті літака. «Прийняття озвучених пропозицій свідчитиме про готовність Ірану до співпраці та виконання норм міжнародного права», - підкреслив Гюндуз Мамедов.

Офіс Генерального прокурора разом зі слідством вже запросив дозвіл на проведення спільних слідчих дій та експертиз.

В ході візиту українська делегація також відвідала місце падіння літака та вшанувала пам’ять загиблих. Переговори триватимуть і сьогодні.

Нагадаємо, 8 січня Офіс Генерального прокурора розпочав кримінальне провадження за фактами умисного вбивства, знищення чужого майна та порушення правил безпеки руху повітряного транспорту (п. 1 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 194, ч. 3 ст. 276 КК України).

Внаслідок авіакатастрофи загинуло 176 пасажирів та членів екіпажу, серед яких 11 українців.

Перший раунд переговорів між Україною та Іраном відбувся наприкінці липня.