28 травень 2024, Вівторок, 06:18

Заступником глави МЗС став ексзаступник Генпрокурора Євгеній Єнін

15 Квітня 2020г.
56790779 10210805184765205 4113334847039078400 N

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що призначений за його ініціативою заступником глави МЗС Євгеній Єнін курируватиме справи збитих малазійського Boeing MH17 у 2014 році над Донбасом і літака МАУ в Ірані у 2020 році, а також справи про юридичне переслідування Росії в міжнародних судах.

"Більше ніж солідний досвід у цій сфері у нього вже є - три роки до цього він займався в Генпрокуратурі збором та передачею до міжнародних судів доказів порушення Росією міжнародного права", - написав він на своїй сторінці у Facebook 15 квітня, передає Резонанс.

Кулеба зазначив, що на початку своєї кар'єри Єнін майже десять років займався придністровським конфліктом і отримав нагороду "За мужність" третього ступеня. "Це дає йому глибоке розуміння загроз та пасток врегулювання конфліктів, в які не потрібно потрапляти", - зазначив він.

За його словами, новий заступник міністра закордонних справ також курируватиме американський і азійський напрями зовнішньої політики України та консульську службу.

15 квітня Кабінет Міністрів України призначив колишнього заступника генерального прокурора Євгенія Єніна заступником міністра закордонних справ.

У свою чергу новопризначений заступник міністра написав у соцмережі, що буде радий "застосувати весь свій багатогранний досвід для посилення команди МЗС в ці буремні для України часи. Докладатиму максимум зусиль на довіреній мені ділянці відповідальності для того, щоб:

1. Посилити позиції України в міжнародних судових процесах проти держави-агресора. Сподіваюсь, що, маючи як прокурорську, так і дипломатичну експертизу, зможу посилити та більш ефективно скоординувати роботу з представництва інтересів України у міжнародних судових процесах. Для мене ця ділянка роботи не є новою. Три роки роботи в Генпрокуратурі я був частиною міжвідомчої команди (ГПУ, МЗС, МЮ), що узгоджувала з державами-учасниками спільної слідчої групи по МН17 формат притягнення винних до кримінальної відповідальності, а потім вела переговори з Урядом Нідерландів щодо підписання відповідних міждержавних угод. Брав безпосередню участь у забезпеченні співробітництва України з Міжнародним кримінальним судом, займався організацією збору та передачі до міжнародних судових інстанцій доказів порушення РФ норм міжнародного права і тд. А після звільнення з ГПУ (вже в якості консультанта-експерта Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності) долучався до розробки та просування законопроекту «Про гармонізацію кримінального законодавства України з нормами міжнародного гуманітарного права», що має на меті не дозволити окупаційній владі уникнути відповідальності за вчинені її представниками воєнні злочини.

2. Організувати системну роботу з нашими міжнародними партнерами з метою забезпечення прозорого та об’єктивного розслідування збиття українського літака в Ірані. Сім’ї загиблих мають право знати правду про цю трагедію, а також отримати належні компенсації.

3. Захищати права та інтереси громадян України за кордоном. Останні події навколо пандемії Covid 19 стали стрес-тестом для нашої консульської служби. Ми будемо посилювати слабкі сторони та стимулювати розвиток переваг. У 21 сторіччі більшість послуг, у т.ч. консульських, має надаватися онлайн. Створення і запуск системи «Електронний консул» буде в числі моїх пріоритетів. Маємо сприяти розширенню кількості іноземних студентів, які навчаються в українських Вишах, викорінивши існуючі сьогодні корупційні ризики у цій сфері – співпрацюватимемо з цих та інших питань з МВС (НПУ, ДМСУ, ДПСУ), ОГП, СБУ та Міносвіти.

4. На Американському напрямку посилити Стратегічне співробітництво з максимально прикладним характером у всіх сферах – військовій та відсічі гібридної агресії, торговельно-економічній та енергетичній. Це саме стосується і наших канадійських друзів.

5. На Азійському напрямку поточний рівень співпраці в новій реальності потребує глибокого переосмислення. Україні є що запропонувати цьому регіону, і ще більше, чому повчитися в Азії. Економізація двосторонніх відносин має лягти в основу КРІ кожного Посла, консула та дипломата, зокрема і в цьому регіоні".

Євген Єнін із 2005- 2010 рр був секретарем посольства України в Молдові. Далі декілька років працював на різних посадах у Міністерстві закордонних справ. У 2012-2016 роках був радником посольства України в Італії. 2016 року був призначений на посаду заступника Генпрокурора. Звільнився за власним бажанням у квітні 2019 року.

ЄВГЕНІЙ ЄНІН: ПРИПИНЕННЯ ДОГОВОРУ ПРО ДРУЖБУ З РФ ВПЛИНЕ НА ЗАГАЛЬНИЙ ДУХ ВІДНОСИН МІЖ ПРОКУРАТУРАМИ