27 липень 2024, Субота, 03:24

Заступником глави МЗС став ексзаступник Генпрокурора Євгеній Єнін

15 Квітня 2020г.
Заступником глави МЗС став ексзаступник Генпрокурора Євгеній Єнін

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що призначений за його ініціативою заступником глави МЗС Євгеній Єнін курируватиме справи збитих малазійського Boeing MH17 у 2014 році над Донбасом і літака МАУ в Ірані у 2020 році, а також справи про юридичне переслідування Росії в міжнародних судах.

"Більше ніж солідний досвід у цій сфері у нього вже є - три роки до цього він займався в Генпрокуратурі збором та передачею до міжнародних судів доказів порушення Росією міжнародного права", - написав він на своїй сторінці у Facebook 15 квітня, передає Резонанс.

Кулеба зазначив, що на початку своєї кар'єри Єнін майже десять років займався придністровським конфліктом і отримав нагороду "За мужність" третього ступеня. "Це дає йому глибоке розуміння загроз та пасток врегулювання конфліктів, в які не потрібно потрапляти", - зазначив він.

За його словами, новий заступник міністра закордонних справ також курируватиме американський і азійський напрями зовнішньої політики України та консульську службу.

15 квітня Кабінет Міністрів України призначив колишнього заступника генерального прокурора Євгенія Єніна заступником міністра закордонних справ.

У свою чергу новопризначений заступник міністра написав у соцмережі, що буде радий "застосувати весь свій багатогранний досвід для посилення команди МЗС в ці буремні для України часи. Докладатиму максимум зусиль на довіреній мені ділянці відповідальності для того, щоб:

1. Посилити позиції України в міжнародних судових процесах проти держави-агресора. Сподіваюсь, що, маючи як прокурорську, так і дипломатичну експертизу, зможу посилити та більш ефективно скоординувати роботу з представництва інтересів України у міжнародних судових процесах. Для мене ця ділянка роботи не є новою. Три роки роботи в Генпрокуратурі я був частиною міжвідомчої команди (ГПУ, МЗС, МЮ), що узгоджувала з державами-учасниками спільної слідчої групи по МН17 формат притягнення винних до кримінальної відповідальності, а потім вела переговори з Урядом Нідерландів щодо підписання відповідних міждержавних угод. Брав безпосередню участь у забезпеченні співробітництва України з Міжнародним кримінальним судом, займався організацією збору та передачі до міжнародних судових інстанцій доказів порушення РФ норм міжнародного права і тд. А після звільнення з ГПУ (вже в якості консультанта-експерта Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності) долучався до розробки та просування законопроекту «Про гармонізацію кримінального законодавства України з нормами міжнародного гуманітарного права», що має на меті не дозволити окупаційній владі уникнути відповідальності за вчинені її представниками воєнні злочини.

2. Організувати системну роботу з нашими міжнародними партнерами з метою забезпечення прозорого та об’єктивного розслідування збиття українського літака в Ірані. Сім’ї загиблих мають право знати правду про цю трагедію, а також отримати належні компенсації.

3. Захищати права та інтереси громадян України за кордоном. Останні події навколо пандемії Covid 19 стали стрес-тестом для нашої консульської служби. Ми будемо посилювати слабкі сторони та стимулювати розвиток переваг. У 21 сторіччі більшість послуг, у т.ч. консульських, має надаватися онлайн. Створення і запуск системи «Електронний консул» буде в числі моїх пріоритетів. Маємо сприяти розширенню кількості іноземних студентів, які навчаються в українських Вишах, викорінивши існуючі сьогодні корупційні ризики у цій сфері – співпрацюватимемо з цих та інших питань з МВС (НПУ, ДМСУ, ДПСУ), ОГП, СБУ та Міносвіти.

4. На Американському напрямку посилити Стратегічне співробітництво з максимально прикладним характером у всіх сферах – військовій та відсічі гібридної агресії, торговельно-економічній та енергетичній. Це саме стосується і наших канадійських друзів.

5. На Азійському напрямку поточний рівень співпраці в новій реальності потребує глибокого переосмислення. Україні є що запропонувати цьому регіону, і ще більше, чому повчитися в Азії. Економізація двосторонніх відносин має лягти в основу КРІ кожного Посла, консула та дипломата, зокрема і в цьому регіоні".

Євген Єнін із 2005- 2010 рр був секретарем посольства України в Молдові. Далі декілька років працював на різних посадах у Міністерстві закордонних справ. У 2012-2016 роках був радником посольства України в Італії. 2016 року був призначений на посаду заступника Генпрокурора. Звільнився за власним бажанням у квітні 2019 року.

ЄВГЕНІЙ ЄНІН: ПРИПИНЕННЯ ДОГОВОРУ ПРО ДРУЖБУ З РФ ВПЛИНЕ НА ЗАГАЛЬНИЙ ДУХ ВІДНОСИН МІЖ ПРОКУРАТУРАМИ