16 квітень 2024, Вівторок, 07:19

Слідчі поліції забезпили відшкодування збитків майже на 500 млн грн

14 Квітня 2021г.
Gsu Narada 5

Окрім того, накладено арешт на майно на суму один мільярд 704 мільйони гривень. Про це йшлося 13 квітня під час наради під головуванням Голови Національної поліції України Ігоря Клименка за підсумками роботи органів досудового розслідування, передає Резонанс із посиланням на управління комунікації Національної поліції України.

Участь у відеоселекторній нараді взяли заступник Голови Національної поліції України - начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе, керівники органів досудового розслідування структурних підрозділів та головних управлінь Національної поліції в регіонах.

Ігор Клименко відзначив позитивну динаміку в розслідуванні слідчими підрозділами та підрозділами дізнання окремих видів злочинів.

«Зокрема більше розслідувано фактів умисних вбивств, тяжких тілесних ушкоджень зі смертю потерпілих, вимагань, шахрайств, службових злочинів, зокрема хабарництва, збуту наркотиків. У 2020 році до суду було направлено обвинувальні акти за фактами вчинення 60,5 тисяч тяжких та особливо тяжких злочинів, а це - на 3 тисячі більше, ніж у 2019-му. І вже за три місяці 2021 року скеровано до суду 16,5 тисяч таких проваджень. Це майже на 1400 більше, ніж торік», - повідомив Ігор Клименко.

Упродовж 2021 року слідчі розпочали 344 кримінальні провадження за фактами умисних вбивств. З них наразі нерозкритими залишаються лише 5. Уже повідомлено про підозру особам у скоєнні 339 умисних вбивствах.

За словами глави Нацполіції, завдяки проведеній роботі вдалося відшкодувати майже пів мільярда гривень збитків у кримінальних провадженнях, а також накладено арешт на майно на суму один мільярд 704 мільйони гривень.

Глава відомства також зазначив, що з початку року було змінено структуру територіальних органів поліції, у зв’язку із новим адміністративно-територіальним устроєм:

«Поліція швидко ввійшла в нові умови. Однак залишається питання взаємодії з органами прокуратури та судів, які ще не до кінця змінили свою модель роботи. У Комітеті Верховної Ради з питань правової політики створена робоча група з підготовки законопроєкту про зміни системи місцевих судів. Представники Нацполіції теж входять до її складу. Важливо, щоби нова робоча модель була результативною».

Заступник Голови Нацполіції Максим Цуцкірідзе додав, що поки триває цей процес змін, поліцейські на місцях мають докласти всіх зусиль щодо налагодження ефективної взаємодії як із органами прокуратури, так і з головами судів задля створення ефективної робочої моделі.

«Ми постійно працюємо над удосконалення діяльності слідчих. У рамках робочої групи з питань реформування кримінальної юстиції у складі Комісії з питань правової реформи, утвореної Президентом України, представники Головного слідчого управління взяли участь у розробці пропозицій щодо системних змін до кримінального процесуального законодавства. Ми проінформували робочу групу про недоліки в чинному Кримінальному процесуальному кодексі та інших законах України і надали конкретні пропозиції щодо їх виправлення», - повідомив Максим Цуцкірідзе.

Заступники начальника Головного слідчого управління Степан Довгунь та Руслан Дударець, а також начальник управління дізнання Олександр Ковтун поінформували про результати роботи за напрямками діяльності, а відтак надали пропозиції щодо необхідності покращення результатів розслідування окремих видів кримінальних правопорушень та кримінальних проступків.

Під час наради Ігор Клименко висловив подяку всім поліцейським, які, працюючи в нелегких умовах, пов’язаних із поширенням пандемії коронавірусу в державі та проведенням адміністративної реформи, належним чином продовжують роботу із розкриття злочинів та забезпечення правопорядку на території країни. Водночас він наголосив, що основним критерієм оцінки ефективності діяльності органів і підрозділів поліції, зокрема слідства та дізнання, залишається не статистика, а рівень довіри населення.

«І саме робота працівників органів досудового розслідування багато в чому впливає на цей показник. Бо людям важлива не просто перша реакція поліції на проблему. Їм потрібно бачити реальну роботу: як винну особу затримують, як матеріали провадження передають до суду. І в подальшому – як зловмисник отримує вирок. Саме невідворотність покарання дає громадянам відчуття захищеності», – підкреслив Ігор Клименко.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram