12 квітень 2024, П'ятниця, 13:06

Завищення цін на медвироби для кардіології – постачальника підозрюють у заволодінні 25 млн грн держкоштів

28 Жовтня 2020г.
1(3614)

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру службовим особам підприємства-дистриб’ютора, які шляхом завищення цін на медичні вироби заволоділи коштами державних та комунальних медичних закладів України на суму понад 25 млн гривень (ч. 5 ст. 191 КК України).

Про це пише Резонанс 28 жовтня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора

За даними слідства, починаючи з 2015 року, службові особи компанії з метою отримання надприбутків від продажу медичних виробів, що використовуються для складних кардіологічних операцій, підміняли оригінальні документи виробника на підроблені, зазначаючи при цьому завищену вартість товарів, а продавцем – іншу іноземну компанію.

При цьому вартість окремих медичних виробів - стентів, катетерів тощо завищувалась у 2-3 рази.

Таким чином, постачальник штучно завищував ціни на медичні вироби, які до березня 2019 року були контрольованими державою та передбачали граничну надбавку до закупівельної ціни не вище ніж 10%.

Для надання вигляду законності своїй діяльності представники компанії застосовували вказану надбавку до вже завищених цін, зазначених у підроблених ввізних документах, та надалі реалізовували медвироби на відкритих конкурсних торгах закладам охорони здоров’я у Києві, Одесі, Херсоні, Львові, Полтаві, Вінниці та Хмельницькому.

Збитки, завдані державному та місцевим бюджетам, експерти оцінили у понад 25 млн гривень.

Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають.

Викрито злочинну схему прокурорами спільно з територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у м. Києві, та оперативними підрозділами ГУ ДФС у м. Києві.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram