13 квітень 2024, Субота, 11:27

Спецпрокуратура у військовій та оборонній сфері Південного регіону активізувала протидію корупції

12 Січня 2021г.
94491299 2995455757204108 1262526982646661120 O

За процесуального керівництва Військової прокуратури Одеського гарнізону 11 січня до суду направлено обвинувальні акти стосовно директора одного з комерційних підприємств за фактом заволодіння бюджетними грошовими коштами й службового підроблення (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України) та інженера-інспектора технічного нагляду Управління капітального будівництва Міністерства оборони України за фактом службової недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України).

Про це повідомляє Резонанс 12 січня із посиланням на пресслужбу Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону.

За даними слідства, у 2017 році керівник комерційного підприємства, виконуючи договір підряду щодо реконструкції казарми під 45-ти квартирний житловий будинок для військовослужбовців та членів їх сімей у м. Подільську Одеської області, у відповідних актах умисно завищив обсяг фактично виконаних підприємством робіт та, як наслідок, заволодів бюджетними грошовими коштами на загальну суму 3,7 млн гривень.

Зазначеному сприяла службова недбалість інженера технічного нагляду, який не перевірив обсяги виконаних робіт під час реконструкції казарми, хоча мав відповідний обов’язок.

Він безпідставно прийняв і підписав офіційні документи, які стали підставою для оплати завищених обсягів підрядних робіт, що фактично підприємство-підрядник не виконувало.

Досудове розслідування кримінальних проваджень здійснював Приморський відділ поліції в м. Одесі Головного управління Нацполіції в Одеській області.

Оперативний супровід – підрозділи кримінальної поліції та Управління стратегічних розслідувань Головного управління Нацполіції в Одеській області.

Загалом торік за процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону та військових прокуратур гарнізонів Південного регіону України до суду направлено 39 кримінальних проваджень про корупційні злочини, з них: за фактом одержання та надання неправомірної вигоди (ст.ст. 368-370 КК України) – 26, за фактом заволодіння державним майном шляхом зловживання службовим становищем (ст. 191 КК України) – 8, за фактом заволодіння військовим майном шляхом зловживання службовим становищем (ст. 410 КК України) – 3, за фактом зловживання службовим становищем (ст. 364 КК України) – 2.

Під час досудового розслідування встановлено сума збитків суму 33, млн грн, загалом сума одержаної неправомірної вигоди складає 411 тис 800 грн та 33 тис 850 дол.

З ухваленням обвинувального вироку у 2020 році судами розглянуто 21 кримінальне провадження зазначеної категорії щодо 22 осіб з них: за ст. 368 КК України 10 проваджень щодо 11 осіб, за ст. 369 КК України 3 провадження, за ст. 369-2 КК України – 8 проваджень.

Вироками судів до 2 осіб застосовано покарання у виді позбавлення волі, 2 – арешт, 18 – штраф, 2 - конфіскація всього належного майна, 3 – спеціальна конфіскація, предмету неправомірної вигоди, 2 – позбавлення спеціального звання, 15 – позбавлення права обіймати певні посади.

Зокрема, 14 грудня вироком Малиновського районного суду міста Одеси старшину роти матеріального забезпечення військової частини А1620 було визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 368 КК України та призначено покарання у виді трьох місяців арешту із позбавленням права займати посаду старшини роти строком на 1 рік. Останній виступав пособником при отриманні неправомірної вигоди за не переведення до нового місця служби військовослужбовця.

31 грудня Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська визнав командира роти № 1 батальйону № 1 Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області ДПП НП України та поліцейського цієї ж роти винними у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України та призначив останнім за сукупністю злочинів остаточні покарання у виді 7 років та 6 років 6 місяців, відповідно, позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 3 роки, з конфіскацією всього належного їм майна, крім житла, та позбавленням спеціального звання. Зазначені особи вимагали та отримали неправомірну вигоду за не притягнення до адміністративної відповідальності водія транспортного засобу.

Крім цього 2020 року прокурорами Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону до уповноважених підрозділів направлено 210 матеріалів для складання протоколів, пов’язаних із корупцією.

Судами за вказаний період розглянуто 145 протоколів про правопорушення, пов’язані з корупцією.

За результатами їхнього розгляду 129 осіб притягнуто до адмінвідповідальності. Серед них притягнуто: 67 – посадові особи військових частин та установ Збройних Сил України, 2 - посадові особи НГ України, 56 ‒ посадові особи підприємство оборонно-промислового комплексу, 4 ‒ посадові особи інших установ та організації.

Також за вказаний період на усунення порушень пов’язаних з корупцією внесено 174 подання, в порядку ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», з яких розглянуто 121 та до відповідальності притягнуто 393 особи, кошти не відшкодовувалися.

Зокрема, на підставі інформації ВП Дніпропетровського гарнізону уповноваженими підрозділами Національної поліції у жовтні поточного року складено сім адміністративних протоколів за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП року стосовно генерального директора ДП «НВО "Павлоградський хімічний завод"» за фактами неподання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. Судовий розгляд наразі триває.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram