13 квітень 2024, Субота, 19:39

Заволодіння 2,5 млрд грн бенефіціаром банку: підозру отримав ексзаступнику голови правління банку «Фінанси та Кредит»

22 Жовтня 2020г.
1

Державне бюро розслідувань за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора повідомило про підозру колишньому заступнику голови правління банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит». Він підозрюється в розтраті чужого майна, яке перебувало у віданні службової особи, вчиненій повторно, за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).

Про це повідомляє Резонанс 22 жовтня з посиланням на ДБР

Слідством встановлено, що колишній заступник голови правління банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» здійснив розтрату грошових коштів у сумі 113 мільйонів доларів США, що становить 2,5 мільярда гривень, які були розміщені на рахунках іноземних банків. Підозрюваний передав кошти в заставу для офшорної компанії під відкриття кредитної лінії, яка була пов’язана із бенефіціарним власником банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» народним депутатом України 3-8 скликання.

За даними слідства до розтрати коштів ексзаступника голови правління банку залучав саме бенефіціарний власник банку народний депутат України 3-8 скликання, який на даний час перебуває у розшуку.

Такі дії призвели до того, що у 2015 році через невиконання зобов’язань за кредитними договорами іноземні банки стягнули з рахунків банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» заставне майно. Крім цього дії підозрюваного сприяли початку процедури ліквідації банку, яка триває і на даний час.

В рамках кримінального провадження за клопотанням слідчих ДБР Печерський районний суд міста Києва наклав арешт на активи трьох компаній, які були задіяні в злочинній схемі. Зокрема арештовано корпоративні права, грошові кошти та 26 об’єктів нерухомості, загальною вартістю 10 мільйонів доларів США.

У разі доведення вини, підозрюваному посадовцю банку загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram