» Збирав секрети про ракетний комплекс “Нептун”: до 8 років засудили агента російської спецслужби

14 серпень 2022, Неділя, 07:14

Збирав секрети про ракетний комплекс “Нептун”: до 8 років засудили агента російської спецслужби

22 Липня 2021г.


КИЇВ. 21 липня. Резонанс. До 8 років ув'язнення засудили агента російської спецслужби ФСБ, який збирав дані про розробку українського ракетного комплексу "Нептун". Про це повідомили у СБУ та Офісі Генпрокурора, передає Резонанс.

Цитата:

“Лисичанський міський суд Луганської області визнав винним агента російської спецслужби ФСБ, який збирав дані про українські розробки у ракетобудуванні. Зловмисника засуджено до 8 років позбавлення волі за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) КК України”, — повідомили у СБУ.

Деталі

Йдеться про справу, у якій у травні 2020 року контррозвідники СБУ припинили розвідувальну діяльність мешканця Луганщини, за даними СБУ, завербованого ФСБ РФ.

“Встановлено, що діючи за завданням спецслужб країни-агресора зловмисник встановив контакт з військовослужбовцями одного з науково-дослідних центрів Збройних сил України. Його метою було отримання від останніх, за грошову винагороду, відомостей щодо новітньої військової розробки — ракетного комплексу “Нептун”, — розповіли у спецслужбі.

За даними Офісі Генпрокурора, він налагодив контакти з військовослужбовцями ЗСУ у районі проведення операції Об’єднаних сил, які мали доступ до інформації з грифом “таємно”. За грошову винагороду агент запропонував військовим надати секретну документацію щодо сучасного ракетного комплексу.

Як вказали у СБУ, ворожого агента було затримано “на гарячому” при спробі передачі таємної технічної документації сучасного ракетного комплексу. В ОГП зазначили, що сталося це "під час фотографування та пересилання співробітникам ФСБ РФ імітаційної документації". За виконання завдання він мав одержати 10 тис. доларів США.

За даними Офісу Генпрокурора, під час судового розгляду прокурори довели, що у 2018 році він був завербований співробітниками так званого “міністерства державної безпеки ЛНР” під кураторством ФСБ РФ.