12 квітень 2024, П'ятниця, 11:48

Зеленський анонсував законопроекти для вирішення проблемних питань у судовій системі

15 Лютого 2021г.
6bec8d2f9b0425c0857087beaf1ec6c2 1613206359 Extra Large

Уже наступного тижня народні депутати зможуть розпочати опрацювання важливих законопроектів щодо функціонування судової системи, ініційованих Президентом Володимиром Зеленським. 

Про це повідомляє Резонанс 15 лютого із посиланням на прес-службу Офісу Президента України.

За даними прес-служби, у разі ухвалення першого законопроекту всі судові спори, у яких оскаржуються акти центральних органів виконавчої влади, державних регуляторів та будь-якого іншого суб'єкта владних повноважень, які поширюються на всю територію України, забираються з виключної підсудності Окружного адміністративного суду Києва і будуть передані Верховному Суду як суду першої інстанції. Судом апеляційної інстанції у таких спорах буде Велика палата ВС.

"Таке врегулювання підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції унеможливить будь-які маніпуляції з рішеннями суб'єктів владних повноважень, які раніше могли провокуватися через оскарження в ОАСК", - вважає Володимир Зеленський.

Другий законопроект передбачає обов’язкову перевірку на доброчесність чинних та майбутніх членів Вищої ради правосуддя, а також врегульовує питання діяльності служби дисциплінарних інспекторів як постійного структурного підрозділу секретаріату ВРП.

Третім законопроектом вносяться зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення й запроваджується відповідальність за ненадання інформації на запит дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя.

Президент вважає ухвалення таких законопроектів вкрай необхідним та наполягатиме на швидкому їх розгляді.

«Робота судової системи має бути відкорегована. «Закон» і «справедливість» мають бути головними словами для українських судів. Чинне законодавство дає необхідні рамки, щоб проводити зміни. Але конкретні кроки потребують підтвердження від парламенту», – пояснив Володимир Зеленський.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram