» Зеленський узяв участь у святкуванні Дня незалежності Молдови

19 серпень 2022, П'ятниця, 17:18

Зеленський узяв участь у святкуванні Дня незалежності Молдови

27 Серпня 2021г.


Президент України Володимир Зеленський разом із президентом Республіки Молдова Маєю Санду, президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою та президентом Румунії Клаусом Йоганнісом у Кишиневі взяв участь в урочистостях з нагоди 30-річчя незалежності Молдови.

Глави держав переглянули військовий парад, інформує офіційний сайт глави української держави.

Зеленський побажав молдовському народу миру, злагоди та процвітання.

«Незалежність обох наших країн – це результат зусиль багатьох поколінь, вистраждана цінність, яку Україна та Молдова відстоюють і сьогодні. Вдячний Молдові за незмінну підтримку територіальної цілісності України та хочу запевнити, що Україна завжди підтримуватиме територіальну цілісність Республіки Молдова у міжнародно визнаних кордонах», – йдеться у вітанні Володимира Зеленського.

27 серпня 1991 року на підставі рішення Великих національних зборів, що відбулися в Кишиневі, парламент Молдови ухвалив Декларацію про незалежність. Декларація проголосила Республіку Молдова суверенною та незалежною державою, яка може «вільно, без втручання ззовні вирішувати своє сьогодення та майбутнє відповідно до ідеалів і святих устремлінь народу в історичному й етнічному просторі його становлення». Відтоді цього дня відзначається національне свято – День незалежності Республіки Молдова.