29 лютий 2024, Четвер, 06:33

Зеленський відмежувався від Портнова та Матіоса

10 Жовтня 2019г.
3f6fba6a A34f 417b B311 2e9b71701e9f W1023 R1 S

Колишній заступник голови адміністрації Віктора Януковича Андрій Портнов не має жодного стосунку до нової влади, заявив Президент України Володимир Зеленський у відповідь на питання Радіо Свобода під час спілкування з пресою.

«Консультації, впевнений, ніхто не проводить. Чи хтось з офісу зустрічався? Просто не маю такої інформації. Пан Портнов не має ніякого стосунку до офісу і до нашої влади. Що він робить, як він живе і які у нього справи? Він самостійна людина», – сказав Зеленський.

За словами глави держави, йому сказали, що Портнов, «напевно», не фігурує в кримінальних справах і не перебуває в розшуку. Також Зеленський впевнений, що повернення Портнова не пов’язане з його перемогою на виборах президента України.

Журналістка Радіо Свобода нагадала, що у Зеленського і Портнова збігалися ідеї стосовно розширення дії закону про люстрацію. На їхню думку, цей закон мав поширюватися і на представників влади 2014-2019 років.

- Пан Портов, якого я не бачив. Я його бачив може 5 років тому один раз в житті випадково. Я не спілкуюся з ним по телефону. Ми не знайомі, близько з ним не знайомі, – заявив Зеленський.

В ОФІСІ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВЕЛИКУ РОЛЬ ГРАЄ ПОРТНОВ, — ГОЛОМША

Також Зеленський пообіцяв звільнити главу СБУ Івана Баканова, якщо виявиться, що той консультується з колишнім головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом.

"Ми зробили більше, ніж хто зміг. Ми звільнили цих людей. Це непроста була задача. З приводу того, що пан Матіос консультує Івана Баканова зі Служби безпеки - якщо ви мені покажете деталі, я відразу звільню Баканова. Якщо будуть докази, я звільню голову Служби безпеки України", - сказав Зеленський. І додав: "З приводу кримінальних справ, в яких фігурував пан Матіос. Не знаю списку цих справ. Я можу вам забезпечити діалог, попросити Генерального прокурора. А якщо у вас є якісь докази, свідки - хоч завтра. Готовий допомогти в цьому питанні, щоб розслідувалася кожна дія корупціонера, колишнього корупціонера України".

АГОНІЯ ВІЙСЬКОВОЇ ПРОКУРАТУРИ ІМЕНІ МАТІОСА