13 квітень 2024, Субота, 03:56

Землю під будинком міністра Ткаченка на Трухановому острові дозволили орендувати і надалі

5 Листопада 2020г.
Foto 2 Tkachenko Na Foni Budynkiv

Суд визнав укладеною додаткову угоду про поновлення договору на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди), укладеного між Київрадою і ТОВ «Учбово-спортивний комерційний клуб «Україно». Про це свідчить рішення Господарського суду м. Києва від 5 жовтня.

Відповідно до додаткової угоди договір на право тимчасового користування ділянкою площею 3,97 га по вул. Труханівській, 40 для клубу поновлено на 15 років. Додаткова угода набуде чинності з моменту набрання законної сили вказаним рішенням суду.

Договір поновлено відповідно до рішення Київради від 20 листопада 2018 року.

У фірмі заявили, що Департамент земельних ресурсів навмисне не підписував додаткову угоду про поновлення оренди. У зв’язку із цим клуб підготував проект угоди і запросив міського голову Віталія Кличка або іншу уповноважену особу до нотаріуса для підписання документу. Однак, від Київради ніхто не прийшов. Після того фірма звернулася до суду.

У свою чергу Київрада в суді заявила, що в неукладенні додаткової угоди  винна саме фірма, оскільки вона не надала Департаменту земельних ресурсів на його вимогу витяг з технічної документації про нормативно-грошову оцінку ділянки. А це призвело до неможливості визначити таку істотну умову договору, як розмір орендної палати за землю.

Розглянувши матеріли справи, суд дійшов висновку, що Київрада тривалий час протиправно зволікала із укладенням додаткової угоди про поновлення договору. На думку суду, вимога Департаменту до фірми надати вказаний витяг з технічної документації про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки є незаконною, оскільки це не було обов’язковим для неї. При цьому суд додав, що розглядає у даній справі виключно можливість поновлення договору користування ділянкою, а питання розміру орендної плати може бути вирішене в межах іншого провадження.

Нагадаємо, Київрада у 1994 році передала Учбово-спортивному комерційному клубу «Україно» на праві тимчасового користування (у тому числі на умовах оренди) землю на 15 років. Цей договір закінчився у 2009 році. Клуб звернувся до Київради за поновленням оренди, і при цьому продовжував користуватися ділянкою, сплачуючи орендну плату.

Лише через 9 років, у листопаді 2018 року Київрада прийняла рішення про поновлення договору користування ділянкою.

Через рік Департамент земельних ресурсів зареєстрував проект рішення про відмову «Учбово-спортивному комерційному клубу «Україно» в поновленні договору на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди). Втім, цей проект так і не був проголосований.

Восени 2019 року журналісти Bihus.info опублікували матеріал про те, що міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко користується маєтком, розташованим на ділянці 3,97 га, якою користується «Учбово-спортивний комерційний клуб «Україно». Варто зазначити, що це земля лісогосподарського призначення, і будувати житло на ній заборонено.

У декларації за 2019 рік Ткаченко відобразив оренду «адміністративного будинку» площею 396,7 кв м у Дениса Копилова.

Власниками ТОВ «Учбово-спортивний комерційний клуб «Україно» є ПАТ «КНІФЗТ «Інеко-Прямі Інвестиції» (56%), ТОВ «Водний стадіон «Україна» (15%), Микола Кузьма, Микита Ковтун, Марія Булгакова і Богдан Сухецький. Керівником клубу є Костянтин Євтушенко.

Власником ТОВ «Водний стадіон «Україна» є це ж ПАТ «КНІФЗТ «Інеко-Прямі Інвестиції», власниками якого є Денис Копилов (99,99%) і Валерій Копилов.