30 травень 2024, Четвер, 03:18

Журналіст Мацука заявив про погрози фізичною розправою, отримані в соцмережах

19 Квітня 2021г.
Олексій Мацука, Facebook
Олексій Мацука, Facebook

Журналіст, виконувач обов'язків шеф-редактора телеканалів ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України” (телеканали UATV та “Дом”) Олексій Мацука заявив про погрози фізичною розправою, які він отримує в соцмережах.

Про це він повідомив ІМІ, передає Резонанс 19 квітня.

За його словами, він отримує погрози та різні хейтерські коментарі від початку призначення на посаду шеф-редактора, 23 лютого. Серед причин Мацука назвав використання російської мови для виробництва контенту, його належність до Донбасу, те, що він переселенець, та інші.

“Серед тих, хто дозволяє собі надзвичайно агресивні вислови як на мою адресу, так і на адресу моїх колег-журналістів з редакції, є прихильники різних політичних таборів, які відверто декларують свої ідеологічні та політичні погляди. Канал займає позицію медіа, яке висвітлює реінтеграційні процеси для аудиторії в непідконтрольних уряду районах України, а також для тих аудиторій, що перебувають на підконтрольних уряду територіях, розташованих поблизу лінії зіткнення”, – розповів журналіст.

Він додав, що “прихильники окремих політичних гравців у Києві або їхні політичні агенти впливу також умисно підігрівають песимізм щодо нашої роботи та сприяють послабленню взаємозв'язку ТОТ з рештою України”.

“Вони виривають з контексту наші матеріали й поширюють дезінформацію про нашу діяльність, що призводить до постійних погроз, принизливих коментарів на мою адресу особисто і редакції загалом”, – розповів Олексій Мацука.

За його словами, це все має ознаки спланованих операцій: “Однакові за сенсом коментарі, часові проміжки їхньої появи, анонімні акаунти та інше”.

Водночас Олексій Мацука не надав відповіді, чи звертатиметься до поліції.

У коментарі Резонансу речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець акцентувала: Погрози розправою, висловлені, у тому числі, у соцмережах - є кримінально караним правопорушенням. Тому радимо звертатися у таких випадках до органів Національної поліції з відповідною заявою, додавши сканкопії цих погроз.

ЗА ФАКТОМ ПЕРЕШКОДЖАННЯ РОБОТІ ЖУРНАЛІСТА ТЕЛЕКАНАЛУ ЗЛОВМИСНИКУ ПОВІДОМЛЕНО ПРО ПІДОЗРУ

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram