29 квітень 2024, Понеділок, 22:12

Зимові шини влітку: чи варто докатати гуму?

12 Квітня 2024г.

Інвестиції в якісні преміальні зимові автошини можуть надати автомобілю безліч переваг при керуванні зимою. Вони включають краще зчеплення з дорогою, гальмування, керованість і безпеку дорожнього руху в суворих холодних умовах.

Інтернет магазин Autoshini.Com нагадує, використання зимових коліс влітку скоротити термін служби комплекту на 60%, таким чином знос пришвидшується вдвічі.

Їзда на комплекті зимових шин влітку може викликати безліч підводних каменів, їм не вистачає необхідних якостей та характеристик для безпечного водіння.

Created with GIMP

Три головні висновки про використання зимових шин влітку

  • Відмінності у складі полімерів, компонентів та конструкції.
  • Збільшене зчеплення та опір коченню підвищать витрату палива.
  • Прискорене зношування.

Чи можна використовувати зимову гуму влітку?

На думку фахівців інтернет магазину Autoshini.Com, зимові колеса призначені для розкриття характеристики в холодну пору року: вони менш ефективно розсіюють тепло, що збільшує ризик вибуху.

  • Їзда на зимових колесах у теплий час дозволяє збільшити гальмівну колію мінімум на 10 % на сухому асфальті та на 26 % на мокрому.
  • Рух зі швидкістю 90 км/год сухим асфальтом збільшує гальмівний шлях до 19%. Не забувайте про ризик вибуху, ймовірність зростає у пікові навантаження.
  • Рух зі швидкістю 70 км/год мокрим асфальтом збільшує гальмівний шлях на 42%.

Гумова суміш зимового комплекту шин м'якша, протектор більше змінює форму, при використанні влітку він споживає більше палива. Гума більш гнучка, що впливає на те, як автомобіль поводитиметься на дорозі: різкі повороти часто призводять до втрати керування.

Автошини створені для того, щоб залишатися м'якими та зберігати зчеплення при температурі нижче 7°C. Всесезонні та літні шини мають твердішу гуму та краще зчеплення з дорогою при температурі вище 7°C.

У чому різниця між зимовими та літніми колесами?

Основні відмінності між зимовими та літніми шинами – це тип гуми. Зимові автошини оснащені протектором з тонкими насічками, ніж літні колеса з більшими елементами.

Інтернет магазин Autoshini.Com нагадує, літні або всесезонні автошини призначені для експлуатації при температурі вище 7°C.

Літні колеса виготовлені з більш м'якої гуми та оснащені великими блоками протектора, що забезпечують максимальний контакт із дорогою. Літні шини мають найкраще зчеплення в теплу погоду і краще справляються з поворотами і гальмуванням у вологих і сухих умовах. Літні автошини погано тримають зчеплення з дорогою за холодної погоди, на снігу чи льоду. Звичайний протектор призначений для сухих та вологих умов.

Коли температура падає, склад шин починає тверднути, втрачаючи в еластичності, як наслідок зчеплення з дорогою погіршується. Нижчі температури можуть призвести до сколів кромок блоків протектора або розтріскування гуми.

Зимові колеса створені для того, щоб витримувати холодну погоду та суворі кліматичні умови. Проступи мають дуже тонкі прорізи (ламелі). Протектор допомагає вимивати надлишки сльоти, а ламелі допомагають підвищити керованість на снігу. Блоки протектора забезпечують зчеплення з льодом та снігом. Гума спеціально розроблена для зчеплення з холодним та сухим асфальтом.

Що станеться із зимовою гумою, якщо її використовувати влітку?

Якщо ви використовуєте зиму влітку, протектор з м'якої гуми змінить форму, створюючи більший опір. Високі температури та розпечений літній асфальт погіршать прискорення, проходження поворотів та гальмування.

Три причини, чому не варто використовувати зимові автошини влітку

Три основні причини, покликані значною мірою підвищити безпеку поїздок:

  • Швидше знос. Зимові колеса швидко зношуються на теплих та гарячих дорожніх покриттях. Під впливом тепла протектор зношується швидше та нерівномірно.
  • Погана продуктивність на сухому асфальті. У теплий час зимовим колесам не вистачає зчеплення та керованості. Вони краще справляються з льодом та снігом.
  • Погана економія палива. Ви будете використовувати більше палива, щоб компенсувати нестачу прискорення та тяги. Літні автошини мають твердіший склад, що дозволяє їм краще розкривати крутний момент двигуна.