28 травень 2024, Вівторок, 07:51

Знеструмлення Одеси: через аварію створюють штаб, у місто везуть генератори та обладнання

4 Лютого 2023г.


КИЇВ. 4 лютого. Резонанс. Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що доручив на позачерговому засіданні уряду утворити цілодобовий урядовий штаб на чолі з міністром енергетики через технологічну аварію на одній із високовольтних підстанцій Одеської області, передає Резонанс.

Шмигаль нагадав, що сьогодні на Одещині сталася технологічна аварія на одній із високовольтних підстанцій, неодноразово пошкодженій внаслідок російських атак. В Одесі та прилеглих районах застосовані аварійні відключення.Цитата

Цитата

«Ситуація складна, масштаб аварії суттєвий, швидко відновити енергоживлення — зокрема критичної інфраструктури — неможливо. На позачерговому засіданні уряду доручив утворити цілодобовий урядовий штаб на чолі з міністром енергетики, за участі в. о. міністра внутрішніх справ, голів ДСНС та ОВА, керівника «Укренерго», представників Мінінфраструктури та інших міністерств і відомств», - написав Шмигаль у Telegram.

Деталі

Він зазначив, що зараз основна мета — заживити критичну інфраструктуру та багатоквартирні будинки, опалення яких залежить від електропостачання.

«Доручив протягом доби завезти до Одеси всі потужні генератори, які є в наявності у Міненерго. Також у місто має бути перевезена газотурбінна електростанція потужністю 25 МВт, надана нашими партнерами зі США. Дав також завдання МЗС звернутися до Туреччини по додаткову підтримку у вигляді суден-електростанцій», - повідомив Шмигаль.

Шмигаль наголосив, що в Одесі мають цілодобово працювати всі Пункти незламності.

«Задля координації роботи у місто вирушили міністр енергетики та керівник «Укренерго», - додав він.