27 май 2019, Понедельник, 08:25

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Екс-заступник прокурора Вінницької області за корупцію отримав штраф у 25,5 тис грн

4 декабря 2018г.

4 грудня 2018 року вироком Вінницького міського суду Вінницької області затверджено угоду про визнання винуватості між прокурором й обвинуваченими. Та засуджено за зловживання впливом за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.369-2 КК України колишнього заступника прокурора Вінницької області, адвоката та посередника. Судом їх визнано винними та кожному призначено покарання у вигляді штрафу у розмірі максимальної суми, передбаченої санкцією цієї статті – 25,5 тис грн. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

За даними САП, встановлено, що до заступника прокурора Вінницької області в інтересах заявника звернувся посередник із проханням вплинути на процесуальних керівників у кримінальному провадженні щодо непритягнення його до кримінальної відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки. Заступник облпрокурора пообіцяв вплинути на процесуальних керівників за грошову винагороду у розмірі 5 тис дол, які запропонував передати через адвоката.

Як нагадує Резонанс, 11 квітня 2018 року співробітники Служби безпеки України та детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом САП затримали фігуранта за місцем його мешкання під час передачі коштів від адвоката. За даними прес-центру спецслужби, посадовець вимагав 6 тис дол за вирішення питання стосовно закриття кримінального провадження щодо самовільного захоплення 50 гектарів земель сільськогосподарського призначення в одному із районів Вінниччини. Правоохоронці затримали фігуранта справи та двох посередників за місцями їх проживання після отримання всієї суми хабара.

Досудове розслідування кримінального провадження здійснювалось спочатку за ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди, службовою особою, яка займає відповідальне становище) ККУ. Її санкція передбачає покарання у виді позбавлення волі до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.