16 июль 2019, Вторник, 13:01

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

НАБУ не розслідує справи, в яких екс-глава УЗ Войцех Балчун фігурує в якості підозрюваного

14 августа 2018г.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) не розслідує кримінальні провадження, в яких колишній глава ПАТ "Укрзалізниця" Войцех Балчун має статус підозрюваного. Про це йдеться у відповіді НАБУ на запит РБК-Україна. При цьому в НАБУ заявили, що надати іншу інформацію неможливо у зв'язку з необхідністю збереження таємниці досудового розслідування.

"Повідомляємо, що в роботі детективів Національного бюро станом на 13 серпня 2018 року не перебувають кримінальні провадження, в яких зазначена особа (колишній глава ПАТ "Укрзалізниця" Войцех Балчун, - ред.) у запиті має статус підозрюваного", - повідомили в НАБУ.

У той же час, як відзначили в НАБУ, надати іншу інформацію (про можливий статус Балчуна, як свідка у кримінальних провадженнях, - ред.) не представляється можливим, у зв'язку з необхідністю збереження таємниці досудового розслідування у відповідності зі статтею 222 Кримінально-процесуального кодексу України.

Нагадаємо, Балчун обіймав посаду голови "Укрзалізниці" з листопада 2016 року по серпень 2017 року. Зокрема, на початку серпня він подав у відставку.

За словами міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, були звернення Генеральної прокуратури, НАБУ і поліції щодо порушень і зловживань, які мали місце в системі "Укрзалізниці" за час правління Балчуна. Пізніше Омелян закликав Балчуна приїхати і відзвітувати про свою роботу в компанії.

ПРОКУРАТУРА ПЕРЕДАЛА ДО СУДУ ЧЕРГОВУ СПРАВУ ПРО ЗЛОВЖИВАННЯ ВЛАДОЮ У ПАТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ»