Прокурор Кулик відмовився від хабаря у 200 тис дол від екс-керівника ПАТ "Укргазвидобування" — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

03 август 2020, Понедельник, 12:58

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Прокурор Кулик відмовився від хабаря у 200 тис дол від екс-керівника ПАТ «Укргазвидобування»

9 августа 2018г.

Генеральною інспекцією Генеральної прокуратури України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом пропонування неправомірної вигоди працівнику правоохоронного органу, за ознаками ч.3 ст. 369 КК України. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

09.08.2018 року працівниками Генеральної інспекції Генеральної прокуратури спільно з оперативним підрозділом Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ задокументовано факт передачі частини неправомірної вигоди у сумі 100 тис доларів США, від раніше обумовленої суми в розмірі 200 тис доларів США, заступнику начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України  за не вчинення прокурором, в інтересах того хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданої йому влади та службового становища, а саме повторного звернення у зазначеному кримінальному провадженні з клопотанням про арешт природного газу.

Особу, яка передала неправомірну вигоду, затримано на місці пригоди в порядку ст. 208 КПК України.

Проводяться невідкладні слідчі дії.

Як нагадує Резонанс, торік наприкінці квітня екс-військового прокурора АТО Костянтина Кулика призначили заступником начальника Департаменту міжнародно-правової співпраці Генпрокуратури. Саме він курував розслідування про створення у 2009 році злочинної організації мільярдером Сергієм Курченком, близьким до "сім’ї" екс-президента України Віктора Януковича.

С. Курченку, зокрема, інкримінуються заволодіння шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем та службового підроблення документів чужим майном в особливо великих розмірах, скрапленим газом, належним ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укргазвидобування», у співучасті зі службовими особами Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (Міністерства палива та енергетики), Міністерства економіки України (Міністерства економічного розвитку і торгівлі), Аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, ДК «Газ України» НАК «Нафтогаз України», службовими особами обласних державних адміністрацій та іншими особами, чим спричинено вказаним підприємствам збитки на загальну суму 2 196 176 418,64 гривень, з подальшою легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, та з ухиленням від сплати податків.

Джерела Резонансу не підтвердили, але і не спростували інформацію про те, що хабар пропонували саме прокуророві К. Кулику

Пізніше народний депутат України Тетяна Чорновол повідомила, що правоохоронці арештували "спонсора Гриценка – Тамразова":

КОСТЯНТИН КУЛИК: МОЖЕ І В УКРАЇНІ СТВОРИТИ "АНТИКОРУПЦІЙНІ" СІЗО ТА В’ЯЗНИЦІ?