21 январь 2019, Понедельник, 13:20

взятка декларация ДТП в Харькове Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

У САП та НАБУ вживлено вірус самознищення, — Роман Безсмертний

21 марта 2018г.

Конфлікт між НАБУ та САП може привести до знищення цілого сектору боротьби з корупцією та реставрації старої системи діяльності силових структур. Про це заявив український політик, екс-віце-прем’єр-міністр Роман Безсмертний, - повідомляє Резонанс.

«Не встигли органи, які створені для боротьби з корупцією і незаконними явищами у верхніх ешелонах влади, вбитися в пір’я, як почали оголошувати війну один одному. Зусиллями деяких політиків і деяких очільників влади запущена система дискредитації органів, які насправді мали б розглядати справи тих, хто інкорпорував зараз в їхню діяльність вірус самознищення», - сказав він.

На його думку, до неконституційності цих органів буде додано їх дискредитацію. "Хоча, - зауважив Безсмертний, - в даному контексті під дискредитацією я зовсім не маю на увазі оцінку якості роботи цих органів". "Щоб такого не сталося, створення подібних органів повинно розпочинатися із внесення змін до Конституції. Там мають бути хоча б рамково розписані їхні повноваження, а вже деталі зафіксовані у відповідному законі. Україні необхідна інша модель, яка б розпочиналася із розуміння, що таке українська держава, який у неї сектор безпеки та оборони", - переконаний політик.

Безсмертний вважає, що українське суспільство фактично готують до того, що ідея антикорупційних структур була нав’язана зовні і вони непотрібні і треба вернутися до старої системи організації безпекових та правоохоронних органів. «Руйнуванням ідеї боротьби з корупцією може вилитись у лозунг непотрібності САП, НАБУ, НАЗК, Антикорупційного суду. Через певний час збереження цієї динаміки приведе до висновку, що створення цих органів – це була велика помилка. Додайте до цього постійну дискредитацію ідеї реформування міліції, і в результаті ми виходимо на свого роду реставрацію старої системи», - додав він.

Політик також зазначив, що після такої дискредитації антикорупційних органів Захід може припинити будь-яку фінансову допомогу на становлення САП та НАБУ. «Розкручування цього маховика зведе до мінімуму участь зовнішніх інституцій у становленні самої антикорупційної системи України. Не здивуюсь, якщо ця історія конфлікту між Ситником та Холодницьким була нав’язана згори. Мова йде не про САП чи НАБУ, а про знищення цілого сектору боротьби з корупцією», - сказав він.

«На фоні ситуації з нецільовим використанням міждержавної допомоги Захід сподівався на те, що через запуск та фінансування цих органів, вдасться створити сектор безпеки, який зможе зупиняти корупційні механізми. Якщо ми це відкидаємо, то це кінець!», - підкреслив Безсмертний.

САП ЗАКРИЛА СПРАВУ ПРОТИ ГЕНЕРАЛА БУДНИКА ЧЕРЕЗ ВІДСУТНІСТЬ СКЛАДУ ЗЛОЧИНУ