Жеваго тимчасово залишає посаду гендиректора Ferrexpo до спростування висунених проти нього обвинувачень - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

09 июль 2020, Четверг, 21:42

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Жеваго тимчасово залишає посаду гендиректора Ferrexpo до спростування висунених проти нього обвинувачень

28 октября 2019г.

Екс-власник банку "Фінанси та кредит" Костянтин Жеваго з власної ініціативи залишає посаду генерального директора компанії Ferrexpo, мажоритарієм та CEO якої він є.

Про це 28 жовтня 2019 року інформує "Інтерфакс-Україна", передає Резонанс.

"Костянтин Жеваго поінформував раду директорів Ferrexpo про своє рішення тимчасово відсторонитися від посади головного виконавчого директора групи, щоб зосередитися на вирішенні певних питань в Україні, що стосуються одного з підприємств, якими він володів до 2015 року", - йдеться в повідомленні Ferrexpo, оприлюдненому на Лондонській фондовій біржі в понеділок.

Водночас, пояснюється в заяві компанії, рада директорів доручила виконання обов'язків гендиректора фіндиректору Крісу Меве (Chris Mawe), який візьме на себе всі виконавчі обов'язки Костянтина Жеваго на додаток до його фінансових обов'язків.

Повідомляється також, що Меве має глибокі знання про групу. Протягом 11 років роботи в Ferrexpo він відіграв важливу роль у розробці та реалізації багатьох стратегічних ініціатив, які забезпечили фінансове становище компанії та її здатність стійко розвиватися.

У свою чергу Жеваго, будучи великим акціонером компанії, залишиться в раді директорів як незалежний, невиконавчий директор.

Ці зміни набудуть чинності невідкладно і до подальшого повідомлення.

"Рада директорів, включно з паном Жеваго, вважає, що ця тимчасова зміна керівництва потрібна і в інтересах усіх акціонерів, щоб пан Жеваго міг зосередитися на поточних справах в Україні, не впливаючи на діяльність компанії. Пан Жеваго, як і раніше, має повну підтримку ради. Ми дуже раді, що пан Мейв погодився вступити на посаду виконувача обов’язків генерального директора. Його великі знання про діяльність групи забезпечать безперервність бізнесу, оскільки ми ще більше позиціонуємо Ferrexpo як домінуючого гравця на світовому ринку окатишів", - прокоментував ситуацію голова ради директорів компанії Стів Лукас, слова якого наведено в заяві.

Як повідомлялося, Державне бюро розслідувань (ДБР) 9 жовтня заочно повідомило про підозру екс-нардепу Жеваго в причетності до розкрадання коштів банку "Фінанси та кредит" на суму 2,5 млрд грн.

11 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомила, що детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) за погодженням із прокурорами САП повідомили колишньому народному депутату Верховної Ради VIII скликання про підозру у внесенні недостовірних відомостей у деклараціях за 2015, 2016 і 2017 роки - він не зазначив факту наявності у нього фінансових зобов'язань. "Встановлено, що колишній народний депутат України не задекларував факт наявності у нього фінансових зобов'язань. Так, у 2015-2016 роках екс-депутат не вніс у декларацію понад 10 млн грн, а в 2017 році - понад 9 млн грн. Розслідування наведених фактів детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснюють з 2017 року", - повідомила САП у соцмережі Facebook.

У повідомленні не зазначено прізвища екс-парламентаря. Джерело в правоохоронних органах повідомило агентству "Інтерфакс-Україна", що йдеться про Костянтина Жеваго.

Жеваго був народним депутатом із 1998 року.

Ferrexpo - швейцарська залізорудна компанія з активами в Україні. Основною діяльністю компанії є виробництво та експорт високоякісних залізорудних окатишів, що використовуються у виробництві сталі.

Група Ferrexpo є найбільшим виробником та експортером окатишів серед країн колишнього СРСР. Поточні виробничі активи - Полтавський і Єристівський ГЗК