28 травень 2024, Вівторок, 07:58

Вирок, яким Януковича засуджено до 13 років тюрми, встояв в апеляції (документ)

2 Жовтня 2020г.
248130

2 жовтня 2020 року Київським апеляційним судом відмовлено в задоволенні апеляційних скарг адвокатів В.Януковича на вирок Оболонського районного суду від 24 січня 2019 року. Вирок набрав законної сили.

Про це повідомляє Резонанс 2 жовтня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

Колегія суддів апеляційної інстанції визнала обґрунтованими доводи прокурорів та залишила без змін вирок, яким експрезидента України В. Януковича засуджено за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111; ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 КК України та призначено остаточне покарання у виді 13 років позбавлення волі.

Прокурори довели, що своїми умисними протиправними діями В.Янукович вчинив злочин проти основ національної безпеки України – державну зраду, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній недоторканості та державній безпеці України, а саме надання іноземній державі – РФ та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України (ч. 1 ст. 111 КК України). Також своїми умисними протиправними діями В.Янукович вчинив злочин проти миру, а саме пособництво у веденні агресивної війни (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 КК України).

ЧЕКАЄМО ПРИЇЗДУ ЯНУКОВИЧА З КОНВОЄМ І НАРУЧНИКАМИ, — ЮРІЙ ЛУЦЕНКО

Копію судових документів оперативно виклав у соцмережу колишній очільник ГПУ Юрій Луценко.

На своїй сторінці Facebook він написав: "Щойно Київський апеляційний суд залишив в силі вирок екс президенту В. Януковичу за держзраду.

Тепер остаточно: Янукович - поза законом. Він - злочинець, який відкрив двері війні в Україну. Зека чекає 13 років тюрми.

Горджуся, що моя команда в ГПУ вперше в історії України довела: навіть президентська посада не може зупинити відповідальності. Це - прецедент і пересторога для всіх наступних керівників держави.

Бо жоден Президент - не вічний. А чи вічна Україна - залежить лише від кожного з нас.

Дякую всім, хто забезпечив цей історичний результат: Головному військовому прокурору А. Матіосу, керівнику слідчої групи В. Приймачку, прокурорам Р. Кравченку і М. Криму, які підтримували обвинувачення в судах.

Висловлюю повагу суддям Оболонського районного та Київського апеляційного судів".

АДВОКАТ ЯНУКОВИЧА ЗАКЛИКАВ ВЕНЕДІКТОВУ «ВИКОРИСТОВУВАТИ ЗАКОННІ МЕТОДИ, А НЕ ВИГАДАНІ ПРОКУРОРАМИ»

У свою чергу адвокат АО AVER LEX Віталій Сердюк, який представляє інтереси експрезидента-втікача, назвав рішення апеляційної інстанції про відмову у визнанні незаконним вироку Оболонського райсуду щодо Януковича  "виключно політичним". І пообіцяв оскаржити його "у Верховному Суді в найкоротші терміни".

- Рішення Київського апеляційного суду показує, що представники екс-Президента Петра Порошенка досі впливають на судову систему і на рішення судів. Їх мета була - «організувати» обвинувальний вирок Віктору Януковичу, переклавши на нього відповідальність за свої злочини і відповідно, уникнути власного покарання, - цитує слова Сердюка пресслужба АО.

Також правник вважає, що згадане судове рішення "навмисно винесено напередодні проведення місцевих виборів - це додаткова можливість для піару політсил представників колишньої влади. 

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram