20 травень 2024, Понеділок, 17:27

Авакова закликають подати у відставку

6 Грудня 2016г.
Snimok Yekrana 2016 12 06 V 03 35 03

Першочерговою причиною інциденту, в ході якого загинули правоохоронці, є непрофесійність керівного складу Міністерства внутрішніх справ України та халатність безпосередніх керівників операції.

Як заявив ефірі телеканалу ZIK перший заступник Генпрокурора (2014 р)  Микола Голомша, винними в трагедії є організатори операції: «Перше, що кидається в очі – це непрофесійність. Коли йде мова про планування спецоперацій, то така спецоперація обов’язково повинна бути керована штабом. Має бути штаб, який відстежує дії усієї групи, він має мати усі важелі впливу на членів групи і на дотичні підрозділи, вони враховують всі ризики і мають відповідну групу, яка б локалізувала такі ризики. Тобто в першу чергу тут треба говорити про непрофесійність такої операції».

Правник також, зазначив, що, оголошена реформа правоохоронних органів не призвела до глибинних змін системи: "Не відбулось реформи, яка б дала можливість сьогодні чітко та злагоджено працювати. Якщо в Україні злочинність зросла на 40%, а розкриття в Києві 8%, то всі питання до цих реформаторів. Вони щось збудували чи розвалили діючу систему боротьби з злочинністю?"

Заслужений юрист України Микола Голомша підкреслив, що через непрофесійність своїх підлеглих, внаслідок якої загинули правоохоронці, міністр МВС повинен подати у відставку: «Якщо ми демократична держава, то міністр при таких «розкладах» зобов’язаний подати у відставку. Це справа честі людини, яка залишилася б у пам’яті українців як людина честі і гідності. Тому що загинули його співробітники не на Сході, де вони бачать ворога перед собою, а тут перестріляли один одного. І перестріляли через отаку некерованість».

Як повідомляв "Резонанс", на думку губернатора Закарпаття, екс-заступника глави МВС України Геннадія Москаля, "розбалансування служб зроблено в ході «реформи поліції». Єдиний керівний центр МВС зруйновано, професіоналів, які мали величезний досвід оперативної роботи, вигнали, бо вони не пройшли так звану атестацію, а на їх місце набрали недосвідчених людей, які не можуть професійно спланувати спецоперацію й кидають під кулі своїх підлеглих".