14 червень 2024, П'ятниця, 12:26

Члену КДКА оголошено підозру у хабарництві, – прокуратура (оновлено)

17 Грудня 2018г.
48260356 2328683444031034 5331462429169680384 N

Прокуратурою Київської області спільно зі співробітниками Департаменту захисту економіки України затримано члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, який є адвокатом, на вимаганні та отриманні неправомірної вигоди в розмірі 2 тис. доларів США від громадянина за вирішення питання про успішну здачу кваліфікаційного іспиту, для отримання свідоцтва на зайняття адвокатською діяльністю в Україні.

Як передає Резонанс, про це повідомив у соцмережі Facebook речник Генеральної прокуратури Андрій Лисенко.

За даними слідства, "вказану особу було затримано в порядку ст. 208 КПК України". За процесуального керівництва прокуратури області особі було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 (вимагання й одержання неправомірної вигоди особою, яка займає відповідальне становище) КК України.

У ТЕРНОПОЛІ СВІДОЦТВО АДВОКАТА ВИДАВАЛИ ЗА 2 ТИС ДОЛ

Як завжди прокуратура пише якісь абстрактні явища. 368 ККУ передбачає конкретну об'єктивну сторону, якщо простими словами, то вигода має отримуватись за конкретні дії, які входили в компетенцію посадової особи. У даному випадку маємо: за сприяння у сдачі іспиту. Що це таке? За що саме вимагалась вигода? Вчитель вчить людину, він сприяє їй у здачі іспиту? Отже тези прокуратури, як завжди, не відповідають вимогам щодо обгрунтованості підозри, тому й перспективи сумнівні. Більше схоже на чергову піар акцію. Про це написав у соцмережі Facebook адвокат, партнер АО Barristers Андрій Левковець.

У свою чергу адвокат Анатолій Веклич додав: Як захисник цієї "службової особи" утримаюсь від коментарів, але деякі колеги мають рацію, підстава і провокація чистої води, а вчора підзахисний поїхав вже додому, коли закінчиться це неподобство, проінформую...

ЧЛЕНИ КДКА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ОРГАНІЗУВАЛИ КОРУПЦІЙНУ СХЕМУ ОТРИМАННЯ СВІДОЦТВА АДВОКАТА, — ВІЙСЬКОВА ПРОКУРАТУРА (ОНОВЛЕНО)

Як інформував Резонанс, 12 жовтня 2018 року працівниками військової прокуратури Київського гарнізону спільно з оперативниками Управління захисту економіки у місті Києві та слідчими Головного управління Нацполіції в Київській області "проведено заплановану операцію, в ході розслідування одного з епізодів якої затримано громадянина П. безпосередньо після одержання значної суми неправомірної вигоди за організацію отримання свідоцтва адвоката". За даними ВПЦРУ, затриманий входив до складу "злочинної групи, яка займалася махінаціями для забезпечення незаконного отримання офіційних свідоцтв про право на зайняття адвокатською діяльністю". Військову прокуратуру до процесуального керівництва у кримінальному провадженні залучили через те, що "до складу групи входили військовослужбовець і державні службовці".

Наразі ще триває досудове розслідування. "Жодному працівнику чи члену КДКА Київської області не повідомлялося про підозру", - наголосив 18 грудня 2018 року у соцмережі голова у Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Київської області Володмир Поліщук.

У БІЛЬШОСТІ ВИПАДКІВ СЛІДЧІ ЗЛОВЖИВАЮТЬ СВОЇМИ ПРАВАМИ, — АДВОКАТ АНДРІЙ ЛЕВКОВЕЦЬ