21 липень 2024, Неділя, 17:23

Cпецпрокуратура ЦР відстояла в суді землю, яку використовує військовий госпіталь на Печерську

1 Квітня 2021г.
Cпецпрокуратура ЦР відстояла в суді землю, яку використовує військовий госпіталь на Печерську

Погодившись із доводами Спеціалізованої прокуратури Центрального регіону, Північний апеляційний господарський суд Києва залишив без змін рішення Господарського суду столиці від 09 липня 2020, яким задоволено позовну заяву в інтересах держави в особі Міністерства оборони України до державного підприємства "Управління капітального будівництва та інвестицій" та ТОВ "Науково-виробниче підприємство "Новатех" про визнання недійсним додаткового договору від 10 липня 2007 року № 11/06/11, укладеного між вищевказаними ДП та ТОВ.

Про це Резонанс 1 квітня повідомили у прес-служба Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону.

За умовами цього договору, ДП без належних на те правових підстав розпорядилося земельною ділянкою загальною площею 1,8 га (Печерський район Києва), та внесло її, як пай, у спільну діяльність відповідачів. Крім того, за цим же договором було вчинені дії, спрямовані на протиправну зміну цільового призначення вищенаведених земель.

В обґрунтування позовних вимог Спецпрокуратура ЦР зазначила, що вказана в оспорюваному додатковому договорі земельна ділянка військового містечка № 54 відноситься до земель оборони, отже її власником є держава в особі Кабінету Міністрів України, а постійним користувачем – МОУ.

Крім того, з 2006 року ця ділянка використовується Національним військово-медичним клінічним центром «Головний військовий клінічний госпіталь».

Відповідно до положень Земельного кодексу України та Закону України "Про правовий режим майна у Збройних Силах України", землі оборони можуть бути відчужені лише рішенням уряду за пропозицією оборонного відомства.

31 березня 2021 за результатами апеляційного перегляду рішення суду набрало законної сили та оспорюваний договір визнано недійсним.

Завдяки вчасним та професійним діям попереджено незаконне вибуття з державної власності 1,8 га земель оборони вартістю понад 1 млн грн, які використовуються Міністерством оборони України за цільовим призначенням, - акцентували у Спецпрокуратурі у військовій та оборонній сфері Центрального регіону.

ГОСПСУД КИЄВА ЗОБОВ‘ЯЗАВ ПІДРЯДНИКА БУДІВНИЦТВА ПОВЕРНУТИ МОУ ПОНАД 3,8 МЛН ГРН

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал уTelegram