22 лютий 2024, Четвер, 10:09

Госпсуд Києва зобов‘язав підрядника будівництва повернути МОУ понад 3,8 млн грн

18 Березня 2021г.
A38411e031413bffa8c976cbec6f2750edf25899

Господарським судом м. Києва задоволено позов військової прокуратури Чернігівського гарнізону Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону до комерційного будівельного підприємства в інтересах держави в особі Міністерства оборони України.

Про це пише Резонанс із посиланням на прес-службу Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону.

Установлено, що в травні 2018 року між Міністерством оборони України в особі Північного територіального квартирно-експлуатаційного управління та вказаним суб’єктом комерційної діяльності, укладено низку договорів підряду щодо будівництва казарм поліпшеного планування для військовослужбовців.

У порушення умов вказаного договору, роботи з будівництва однієї з казарм підприємством-виконавцем у встановлений строк не виконані, а попередня оплата, яка йому була перерахована за умовами договору будівельного підряду в сумі 3,7 млн грн, Замовнику не повернута.

Враховуючи вищенаведене, військовою прокуратурою Чернігівського гарнізону скеровано до суду позовну заяву щодо стягнення з вказаного будівельного підприємства суми попередньої оплати та штрафних санкцій за порушення умов договору.

17 березня за результатами судового розгляду позовні вимоги прокуратури задоволені в повному обсязі. За рішенням суду з підприємства-порушника підлягають стягненню грошові кошти у сумі понад 3,8 мільйонів гривень., з яких 3,7 млн грн - стягнення попередньої оплати за договором будівельного підряду та 182,2 тис грн - штрафні санкції.

Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Центрального регіону і надалі вживатиме заходів представницького характеру щодо ефективного захисту інтересів держави, - акцентував заступник її керівника Андрій Анікеєв.

ВІЙСЬКОВА ПРОКУРАТУРА ЦРУ ПОДАЛА 4 ПОЗОВИ ДО СУДУ ЩОДО ПОРУШЕНЬ ПІД ЧАС БУДІВНИЦТВА КАЗАРМ

Нагадаємо, за процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону 10 березня 2021 року скеровано до суду обвинувальний акт відносно власника та ексдиректора приватного будівельного підприємства за фактами привласнення майна у великих розмірах, службового підроблення та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 та ч. 1 ст. 209 КК України).

За даними слідства, з серпня 2018 року по липень 2019 року вказаний підприємець, зловживаючи своїм службовим становищем, вніс до актів виконаних робіт з будівництва на Волині казарм поліпшеного планування неправдиві відомості, значно завищивши їх обсяг, види та вартість. Через його незаконні дії Міністерству оборони України завдано понад 4,7 млн грн збитків. При цьому, для легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом, будівельник здійснив ряд фінансових операції, перерахувавши понад 2,4 млн грн.

ЗАВЕРШЕНО РОЗСЛІДУВАННЯ ЩОДО ЗБИТКІВ У 11 МЛН ГРН ПІД ЧАС БУДІВНИЦТВА КАЗАРМ НА ОДЕЩИНІ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram