06 грудень 2024, П'ятниця, 01:28

Завершено розслідування щодо збитків у 11 млн грн під час будівництва казарм на Одещині

3 Березня 2021г.
Завершено розслідування щодо збитків у 11 млн грн під час будівництва казарм на Одещині

Слідчі ТУ ДБР у м. Миколаєві завершили досудове розслідування за фактами заволодіння бюджетними коштами під час будівництва військових казарм в Одеській області.

Про це повідомляє Резонанс 3 березня із посиланням на ДБР.

Слідство встановило, що посадові особи Збройних сил України у змові з представниками ТОВ організували приймання підроблених актів із завищеними обсягами виконаних робіт з будівництва казарм у Лиманському районі, за які з бюджету було сплачено понад 11 мільйонів гривень.

Серед підозрюваних:

  • начальник Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України у складі Міноборони;
  • заступник начальника управління – головний інженер Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України;
  • начальник відділу розквартирування військ і землекористування – заступник начальника Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління – тимчасовий виконувач обов’язків начальника управління Збройних сил України;
  • директор генеральної підрядної організації ТОВ;
  • директор субпідрядної організації ТОВ;
  • директор підприємства, яке забезпечувало функції технічного нагляду на об’єктах будівництва ТОВ.

Для досягнення злочинного результату учасники групи підшукали у м. Києві директора ТОВ, який мав кваліфікаційний сертифікат інженера технагляду та право здійснювати технічний нагляд за будівництвом об'єктів архітектури. Він систематично погоджував надані йому акти без жодного виїзду на будівництво.

Таким чином, службові особи замовника, генпідрядника та субпідрядника будівельних робіт підозрюються у заволодінні майном, вчиненому в особливо великих розмірах організованою групою, та у службовому підробленні (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України).

Їм може загрожувати позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Інженер технічного нагляду, який не виїздив на будівництво для перевірок, підозрюється у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Йому може загрожувати позбавленням волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років та зі штрафом до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

26 лютого 2021 року шістьом підозрюваним та їхнім захисникам відкрито матеріали слідства для ознайомлення перед направленням обвинувального акту до суду.

Процесуальне керівництво здійснює Одеська обласна прокуратура, оперативний супровід – Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції.

НОВА АРМІЯ: ВИКРИТІ ЧЕРГОВІ РОЗКРАДАННЯ КОШТІВ ПІД ЧАС БУДІВНИЦТВА КАЗАРМ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ

Як нагадує Резонанс, військова прокуратура Південного регіону України здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за фактом можливого зловживання службовими особами Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління службовим становищем в інтересах суб’єктів господарювання, з метою отримання ними неправомірної вигоди.

Так установлено, що Південне ТерКЕУ уклало договір генерального підряду із ТОВ «СК-ДАРІНА» на будівництво казарми поліпшеного планування № 5 у військовому містечку № Ч-1, що розташоване в смт Чорноморське Лиманського району Одеської області, на загальну суму 20,3 млн гривень.

Упродовж 2018 року, на підставі актів виконаних робіт, Південне ТерКЕУ прийняло та оплатило підряднику роботи на суму понад 8,8 млн гривень.

Однак, за результатами проведених судових будівельно-технічних експертиз установлено, що обсяги та вартість фактично виконаних робіт не відповідають даним, вказаним в актах приймання виконаних робіт та різняться на суму майже 4,3 млн гривень.

Досудове розслідування інших кримінальних проваджень, що стосуються будівництва у вказаному військовому містечку, перебуває на постійному контролі Військової прокуратури Південного регіону України.

ВАЖЛИВО, ЩОБ АРМІЯ ПОВАЖАЛА МІНІСТРА ОБОРОНИ, — ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРЕДСТАВИВ ТАРАНА

Нагадаємо, військовою прокуратурою апарату Центрального регіону України виявлені серйозні порушення генпідрядниками умов договорів, укладених Північним територіальним квартирно-експлуатаційним управлінням з комерційними підприємствами на виконання робіт із будівництва казарм поліпшеного планування для військових ЗСУ. Подібні дії призводять до незаконного заволодіння бюджетними коштами.

У свою чергу Міністерство оборони України ще у 2018 році розірвало договори із ТОВ “Перша будівельно-монтажна група”. За інформацією з відкритих джерел, попри те, що угоди були укладені на термін до 30 грудня 2018 року, торік у вересні замовник достроково в односторонньому порядку розірвав зазначені договори по причині відставання від графіку та порушення строків виконання робіт.

Раніше радник президента Юрій Бірюков заявляв, що “Перша будівельно-монтажна група” "понавигравала 13 тендерів по всій країні і нічого не збудувала в терміни”.

Північне терКЕУ провело нові тендери на будівництво чотирьох казарм у Новограді-Волинському та уклало договори із новим переможцем торгів.

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЄВА РОЗГЛЯДАЄ 4 ПОЗОВИ ВІЙСЬКОВОЇ ПРОКУРАТУРИ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ ЩОДО БУДІВНИЦТВА КАЗАРМ

"Житло для українських контрактників — це сучасні гуртожитки, які відповідають сучасним вимогам і за якістю, і за рівнем комфорту. Перші з них вже звели у Старичах на Львівщині. Всього ж ми реалізовуємо комплексну програму з будівництва 184-х таких гуртожитків, і перші 80 з них — мають завершити вже до кінця року", - написав у жовтні 2018 року у Facebook Петро Порошенко.

ПОРОШЕНКО ПРИГРОЗИЛ РУБИТЬ РУКИ ЗА ВОРОВСТВО У АРМИИ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram