» ДБР розслідує тиск на суддів ОАСК

30 січень 2023, Понеділок, 07:12

ДБР розслідує тиск на суддів ОАСК

15 Травня 2019г.
Фото: АПУ
Фото: АПУ

Центральний апарарат ДБР розслідує кримінальне провадження, розпочате ГПУ за ознаками правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 376 КК України (втручання в діяльність судових органів). Про це Резонансу повідомила перший заступник директора Державного бюро розслідувань Ольга Варченко.

Дані про можливе втручання в діяльність суддів Окружного адміністративного суду Києва з боку вищих посадових осіб держави під час засідання РНБО 18 квітня 2019 року Генеральною прокуратурою, за відомостями Резонансу, було внесено до ЄРДР 26 квітня за результатими розгляду заяви суддів ОАСК.

СУДДІ ОАСК ЗВЕРНУЛИСЬ ДО ГПУ ТА ДБР, ЩОБ РОЗПОЧАТИ СЛІДСТВО ПРОТИ ПОРОШЕНКА

Як повідомлялось, судді колегії Окружного адмінсуду стллиці, яка ухвалила рішення у справі щодо "Приватбанку", звернулись до голови Вищої ради правосуддя, Генпрокуратури та Держбюро розслідувань із заявами про втручання у їхню діяльність. Вони просили розпочати досудове розслідування щодо глави держави Петра Порошенка, міністра юстиції Павла Петренка та голови НБУ Якова Смолія.

Як зазначили судді, керівництво держави, коментуючи їх рішення про визнання незаконною націоналізацію «Приватбанку», зробило заяви, що є прямою погрозою судовій системі України, посяганням на її незалежність та неупередженість. Вони вважають наявними всі підстави стверджувати, що такі очевидно резонансні дії Президента України, Голови Національного банку України та Міністра юстиції України були вчинені з метою здійснення тиску  на склад суду, який здійснює розгляд справи № 826/7432/17, і мають ознаки вчинення злочину, передбаченого ч. 2 статті 376 Кримінального кодексу України, а саме втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов'язків або добитися винесення неправосудного рішення, вчинене особою з використанням свого службового становища.

Окрім цього, судді колегії переконані, що у діях представників влади наявний склад злочину, передбачений ч. 1 статті 109 КК України, оскільки фактично вони спрямовані на узурпацію судової гілки влади, встановлення над нею тотального контролю з метою підкорення власній волі, що прямо суперечить принципам закріпленим у Конституції України.

ГОЛОВА СУДУ ПАВЛО ВОВК ПОРАДИВ ПОРОШЕНКУ НЕ РНБОУ СКЛИКАТИ, А ГОТУВАТИ ПОЯСНЕННЯ ЗА ПОЗОВОМ ЖВАНІЇ