» Для швидкого запуску ДБР потрібно змінити процедуру проведення конкурсів, – Роман Труба

04 грудень 2022, Неділя, 23:13

Для швидкого запуску ДБР потрібно змінити процедуру проведення конкурсів, – Роман Труба

1 Грудня 2017г.
5a1c0924e96c7

Для швидкого запуску роботи Державного бюро розслідувань потрібно удосконалити процедуру проведення конкурсів на посади керівників територіальних управлінь та підрозділів центрального апарату Бюро. Про це заявив Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба в інтерв’ю  «Лівому берегу», - повідомляє Резонанс.

«Сьогодні вона аналогічна з процедурою обрання Директора ДБР. Але уявіть, якщо цей процес знову затягнеться на 1,5 роки – тоді ми швидко не запрацюємо. У нас цього часу немає», – зазначив Р.Труба.

Також він звернув увагу, що у законодавстві потрібно упорядкувати підслідність кримінальних проваджень, які буде розслідувати ДБР, внести зміни до закону про оперативно-розшукову діяльність.

«Згідно з законом про ДБР, в нас передбачені оперативні підрозділи. Проте за законом про оперативно-розшукову діяльність ДБР не є тим органом, який проводить і застосовує оперативно-технічні заходи. Тому для повноцінного запуску і ефективності Держбюро розслідувань необхідно найближчим часом внести такі зміни», – роз’яснив Директор Бюро.

Також він розповів, що на фінансування Державного бюро розслідувань у наступному році передбачено 650 млн. грн. «На мій погляд, цього не вистачить. Якби орган вже діяв, штат сформований тощо, сума була б достатньою», – зауважив Р.Труба.

Директор ДБР уточнив, що наразі одним із пріоритетних питань є визначення з приміщенням Бюро: «Приміщення, наприклад, має відповідати технічним вимогам та вміщати 500-700 співробітників центрального апарату. Далі постає питання матеріально-технічної бази».

Також Директор Бюро зазначив, що вивчає досвід створення нових державних органів в Україні, в тому числі, можливості співпраці з міжнародними партнерами.