30 травень 2023, Вівторок, 10:30

До суду передано справи двох міністрів терористичної організації «ЛНР»

3 Серпня 2016г.

Прокуратурою Луганської області здійснювалось процесуальне керівництво у кримінальному провадженні стосовно двох міністрів так званої «Ради Міністрів «ЛНР» за фактом вчинення ними кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 109 КК України (дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади), ч. 2 ст. 110 КК України (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчинені за попередньою змовою групою осіб) та ч. 1 ст. 258-3 КК України (сприяння діяльності терористичної організації). Про це повідомляє сайт ГПУ.

У ході досудового розслідування встановлено, що у грудні 2014 мешканці міста Луганська, діючи за попередньою змовою з іншими особами, ініціювали та надали згоду на призначення їх на посади так званих міністра промисловості, міністра праці та соціальної політики у так звану «Раду Міністрів» терористичної організації «ЛНР», які вони обіймають і до теперішнього часу.

Так, перебуваючи на вказаних посадах та входячи до керівного складу терористичної організації «ЛНР», обвинувачені організовують функціонування та діяльність органів виконавчої влади, забезпечуючи діяльність вказаного псевдодержавного утворення, спрямованого на відокремлення Луганської області від України.

Наразі прокуратурою області в порядку спеціального досудового розслідування до Сватівського районного суду направлено 2 обвинувальні акти у двох кримінальних провадженнях стосовно вказаних осіб за фактом вчинення ними кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 109, ч. 2 ст. 110 та ч. 1 ст. 258-3 КК України для розгляду по суті.

Довідково: санкція ч. 1 ст. 109 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої; санкція ч. 2 ст. 110 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої; санкція ч. 1 ст. 258-3 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.