» Дружина директора ДБР – суддя Олександра Баєва повідомила ВРП про погрози

02 липень 2022, Субота, 02:22

Дружина директора ДБР – суддя Олександра Баєва повідомила ВРП про погрози

10 Вересня 2018г.
Снимок экрана 2018-09-10 в 17.33.09

Суддя Шевченківського районного суду міста Львова Олександра Баєва звернулася до Вищої ради правосуддя з повідомленням про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

Як передає Резонанс із посиланням на прес-центр судової влади України, суддя О. Баєва, яка є дружиною директора Державного бюро розслідувань Романа Труби, поінформувала ВРП, що 7 вересня 2018 року на її мобільний телефон у Viber почали надходити текстові повідомлення з погрозами та вимогами вплинути на її чоловіка з метою вчинення ним певних дій, пов’язаних з його професійною діяльністю, а саме призначити осіб на відповідні посади.

У повідомленнях вказано, що в разі невчинення чоловіком судді зазначених дій, до Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України будуть надіслані заяви щодо звільнення Баєвої О.І. з посади судді. Крім того, автором повідомлень наголошено, що у нього наявні відомості про факти, які дискредитують її як суддю та будуть використані для подальшого звільнення її з посади.

Окрім того, автором повідомлень зазначено таке: «будемо вимушені зняти з себе відповідальність за все те, що може відбуватись з вами далі».

Як повідомляє суддя, такі повідомлення та дзвінки надходили їй неодноразово у вечірній та нічний час доби.

Суддя О. Баєва вважає такі дії неприпустимими та протиправними, а тому звернулася до ВРП та Генерального прокурора з повідомленням про втручання в її професійну діяльність.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддею фактів та ухвалено відповідне рішення.

Як повідомляв Резонанс, між директором Державного бюро розслідувань (ДБР) Романом Трубою і зовнішньою конкурсною комісією виник конфлікт щодо призначення 27 кандидатів на керівні посади у Бюро.

КОМІТЕТ КОЖЕМ‘ЯКІНА РОЗБИРАТИМЕТЬСЯ У КОНФЛІКТІ ДИРЕКТОРА ДБР ТА ЗОВНІШНЬОЇ КОМІСІЇ