03 грудень 2023, Неділя, 19:07

Комітет Кожем‘якіна розбиратиметься у конфлікті директора ДБР та зовнішньої комісії

3 Вересня 2018г.
Kupriy Truba 1

Між директором Державного бюро розслідувань (ДБР) Романом Трубою і зовнішньою конкурсною комісією виник конфлікт щодо призначення 27 кандидатів на керівні посади у Бюро. Комісія напередодні знищила результати тестів на поліграф цих кандидатів.

ТРУБА ОТКАЗАЛСЯ НАЗНАЧАТЬ 27 КАНДИДАТУР НА РУКОВОДЯЩИЕ ДОЛЖНОСТИ В ГБР

Як передає журналіст Громадського, директор ДБР заявив, що не буде призначати 27 кандидатів на керівні посади у ДБР, оскільки підозрює деяких з них у причетності до корупції, некомпетентності та навіть державній зраді. Водночас конкретних прізвищ Р. Труба не назвав.

«Питання щодо цих кандидатів могли б вирішити результати тестів на поліграфі, але конкурсна комісія їх знищила», — заявив він. І додав, що прийшов на засідання комісії, аби, за його словами, «знайти компроміс щодо цього питання».

У свою чергу, зовнішня конкурсна комісія переконана, що кандидати відповідають усім вимогам законодавства, а результати поліграфу були знищені «для захисту персональних даних кандидатів». Відтак, комісія повторно направила директору ДБР документ про призначення 27 кандидатів. Також комісія звернулася до Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, аби там оцінили дії як комісії, так і директора ДБР.

МАРИНА СТАВНІЙЧУК НАЗВАЛА СИЛИ, ЯКІ ВЕДУТЬ ПІДКИЛИМНУ ГРУ ЗА ВПЛИВ У ДБР

Як пише Резонанс, напередодні засідання журналіст Володимир Бойко анонсував у соцмережі: "битву титанів". "З одного боку битиметься голова Державного бюро розслідувань Роман Труба, підтримуваний директором НАБУ Артемом Ситником та його домашніми «громадськими активістами», з іншого – Конкурсна комісію ДБР, яка викликає Трубу «на килим» у зв’язку з відмовою призначити на керівні посади 27 кандидатів, обраних цією Комісією", - написав він. І додав, що він особисто вболіватиме "за Конкурсну комісію. І зовсім не тому, що сумніваюсь у непорочності помислів Ситника чи нестяжательстві його ручного Шабуніна – якраз в цій частині жодних сумнівів я не маю. Моя любов до Конкурсної комісії, яка обрала самого Романа Трубу та його заступників, а тепер добирає керівні кадри ДБР, спричинена тим, що в її складі нужденно працює Пегас моєї Музи – народний депутат України Євген Дейдей, символ Революції Гідності й герой АТО".

ЧИМ ЗАГРОЖУЄ ЗМІНА ПРАВИЛ ПІД ЧАС КОНКУРСУ В ДБР