» Екс-нардепа Черненка ВАКС визнав винним в отриманні незаконної компенсації за житло

07 грудень 2022, Середа, 22:14

Екс-нардепа Черненка ВАКС визнав винним в отриманні незаконної компенсації за житло

30 Квітня 2020г.
Фото: Facebook
Фото: Facebook

30 квітня 2020 року, Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором САП та народним депутатом України VIII скликання, який незаконно отримав компенсацію на витрати за винайм номеру у готелі «Київ» у зв’язку з начебто відсутністю власного столичного житла. Про це повідомляє Резонанс 30 квітня посилаючись на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Так, протягом лютого 2016 - листопада 2018 років депутат отримав грошову компенсацію у розмірі понад 582 тис грн, які були безпосередньо перераховані на його картковий рахунок.

Проте слідством встановлено, що депутат з дружиною мав у спільній власності квартири в Києві.

Крім того, на той момент сам чиновник проживав у населеному пункті неподалік столиці, який входив до меж, за які компенсація не передбачається.

За даними Резонансу, йдеться про Олександра Черненка, який до обрання в парламент від "Блоку Петра Порошенка" очолював Комітету виборців України.

Під час засідання у Вищому антикорупційному суді він, зокрема наголосив: "Незнання законодавства не звільняє мене від відповідальності. Точніше, я не до кінця дочитав статтю, яка передбачає одержання компенсації з державних коштів на винайм готелю у зв'язку з відсутністю житла в Києві. Я проживав під Києвом і цей населених пункт входить до меж, за які компенсація не передбачається".

Як повідомляє Вищий Антикорупційний суд, обвинувачений визнав вину в повному обсязі та добровільно відшкодував завдані збитки.

Колегія суддів дійшла до висновку, що угода про визнання винуватості відповідає вимогам чинного законодавства та укладена добровільно.

Таким чином, ВАКС призначив узгоджену сторонами угоди міру покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади на строк 1 рік, зі штрафом у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 75 КК України, суд звільнив обвинуваченого від відбування покарання у виді позбавлення волі з іспитовим строком три роки та покладенням таких обов’язків: періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

- Одразу після вручення підозри вказаний ексдепутат визнав свою винуватість та відшкодував кошти у повному обсязі. Крім того він сам виявив бажання понести відповідальність за вчинення злочину та підписав угоду, - зауважила у коментарі Резонансу речниця Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк.