01 червень 2023, Четвер, 05:02

Екс-регіоналу Медянику інкримінують причетність до створення терористичної організації “ЛНР”

7 Серпня 2016г.

Колишньому народному депутату Володимиру Медянику правоохоронці інкримінують посягання на територіальну цілісність України, а також причетність до створення терористичної організації "ЛНР".

Як повідомили DT.UA джерела у правоохоронних органах, екс-регіонал був затриманий після виходу з помешкання не за адресою проживання.

Клопотання слідчих про затримання колишнього депутата Печерський райсуд Києва задовольнив ще в п'ятницю, 5 серпня.

Після цього слідчі прибули з підозрою за адресою проживання Медяника, однак двері їм ніхто не відчинив. "Пізніше з'ясувалося, що Медяник перебуває у помешканні жінки, яка не є його родичкою. Слідчі прибули за вказаною адресою, але, оскільки закон не надає їм права затримувати його в цьому приміщенні, вони спробували через двері вмовити його вийти звідти. Медяник вийти відмовився, але викликав до себе журналістів одного з телеканалів, і дав їм інтерв'ю всередині квартири",- сказав співрозмовник. Водночас, за словами джерела, о 12:30 суботи, 6 серпня, Медяник все-ж-таки залишив чуже помешкання, після чого і був затриманий правоохоронцями.

Пізніше, прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган підтвердила, що підозру еск-регіоналу вже вручено. За її словами, Медянику інкримінується посягання на територіальну цілісність України, а також причетність до створення терористичної організації "ЛНР". "Громадянин Медяник підозрюється у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території України в порушення Конституції, що призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків за ст. 110 ч.3 Кримінального Кодексу України, а також у вчиненні організаційного та іншого сприяння створенню та діяльності терористичної організації "лнр" за ст. 258-3 ч.1 Кримінального Кодексу України", - сказала вона.

Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що в рамках справи заарештованого екс-голови фракції "Партії Регіонів" Олександра Єфремова затриманий наступний фігурант – колишній народний депутат від "Партії Регіонів" Володимир Медяник. У понеділок, 9 серпня, Печерський суд розгляне клопотання ГПУ про арешт Медяника.