» ГПУ розслідує зловживання посадовців ДФСУ

28 червень 2022, Вівторок, 20:45

ГПУ розслідує зловживання посадовців ДФСУ

15 Листопада 2018г.
Карна справа

Генеральна прокуратура України розслідує кримінальне провадження за фактами легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, з використанням заборонених в Україні електронних платіжних систем.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ГПУ. Досудове розслідування здійснюється за фактами зловживання службовим становищем посадовими особами органів ДФС України, створення злочинної організації - за ознаками правопорушень, передбачених ч.1 ст.255, ч.2 ст.364, ч.3 ст.209 та іншими статтями КК України.

Під час досудового розслідуванням зокрема досліджуються обставини протиправної діяльності з легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, в особливо великих розмірах, шляхом виведення за кордон грошових коштів з використанням криптовалют та заборонених в Україні електронних платіжних систем Qiwi, WebMoney, YandexДеньги та інших фінансових механізмів.

При цьому для організації таких схем, надання їм вигляду бізнес-проектів, застосовуються методи створення фінансових "пірамід", залучаються громадяни для побудови реферальних програм тощо.

Встановлено, що до зазначених кримінальних правопорушень можуть бути причетні службові особи та власники низки суб’єктів господарської діяльності, а також пов’язані з ними фізичні особи.

З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини готування та вчинення кримінальних правопорушень, а також виявлення і вилучення зазначених вище речей, предметів, документів та матеріальних цінностей, які мають значення для досудового розслідування у кримінальному провадженні, проведено обшуки на території Києва та Вінницької обл. Досудове розслідування триває.