10 червень 2023, Субота, 04:28

ГПУ таки відкрила справу про погрози антикорупційним прокурорам

19 Липня 2016г.

17.07.2016 під час розгляду в Солом’янському районному суді м. Києва клопотання про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою одним з народних депутатів України разом з невстановленими особами висловлено погрози насильством на адресу заступника керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та здійснено незаконний вплив на вказаного працівника правоохоронного органу. Про це йдеться у повідомленні на сайті Генеральної прокуратури.

За інформацією Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ ГПУ, "Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України 19.07.2016 в порядку ст. 214 КПК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за вказаним фактом за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 345 КК України (погроза насильством щодо працівника правоохоронного органу у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків) та ч. 1 ст. 343 КК України (вплив у будь-якій формі на працівника правоохоронного органу з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися прийняття незаконного рішення). Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні доручено прокуратурі міста Києва. На теперішній час провадяться невідкладні слідчі та процесуальні дії, спрямовані на встановлення істини та забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування у відповідності до вимог ст. ст. 2, 9, 28 КПК України".

Нагадаємо, вчора керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що вбачає "в діях народного депутата України Дейдея Є.В. ... протиправний умисел щодо перешкоджання законній діяльності прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та перешкоджання виконанню ними службових обов’язків, а також тиск на суд". Також він звернувся до Генпрокурора Юрія Луценка із  "вмотивованим рапортом про внесення відомостей за даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань та початку досудового розслідування за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 343 та ч. 1 ст. 345 Кримінального кодексу України".