13 квітень 2024, Субота, 03:56

«Гучна справа» розкрила ексклюзивні подробиці шокуючого вбивства в Херсоні

31 Березня 2020г.
Guchna Sprava

Журналісти проєкту «Гучна справа» з ведучим Тимуром Аслановим провели розслідування і розкрили подробиці резонансного вбивства 22-річного херсонця Олександра Кондалова.

Про це повідомляє Резонанс 31 березня з посиланням на пресслужбу телеканалу "Україна".

Молодий інженер Кондалов влаштувався на авіаційний завод. Та після двох днів стажування раптово зник. Усе місто розшукувало хлопця. З Італії в Україну екстрено прилетіла його мати, аби знайти сина. Вона з'ясувала, що найкращий друг, молодий стоматолог Олександр Тарасенко, який бачив Сашка востаннє, чомусь перебуває у психіатричній лікарні. Після розмови зі слідчими Тарасенко став головним підозрюваним в умисному вбивстві друга.

«З тих показань встановлено, що в період часу з двадцятої двадцяти по третю тридцять ночі громадянин Тарасенко Олександр Олегович, наніс тілесні ушкодження Олександру Кондалову, після чого закопав його у полі неподалік дороги», - розповів заступник начальника слідчого відділу Херсонського відділу поліції ГУ НП Олександр Чорний.

Тарасенко свої показання підтвердив на слідчому експерименті, відео якого журналісти «Гучної справи» отримали у правоохоронців. Але мотив злочину поліція не розкрила, адже підозрюваний пам’ятав не все, що сталося в ту ніч. Тож, після зізнань суд ухвалив рішення відпустити Сашка під домашній арешт з електронним браслетом, що обурило рідних загиблого та багатьох мешканців Херсону.

Вперше після трагедії мати підозрюваного Сашка Тарасенка погодилася відверто прокоментувати свою позицію журналістам «Гучної справи». Жінка запевняє, що її син дістав психологічну травму, бо побачив тієї ночі щось страшне, а до вбивства він зовсім не причетний.

«Він не здатен на вбивство. Я дуже надіюсь на слідство та експертизу. Єдине, що Саша добре пам’ятає, це те, що загиблий хлопець попросив підвезти його у справах до східної частини міста. Він його туди підвіз. Приблизно пам’ятає, де вони зупинились. Пам’ятає, що він комусь подзвонив, нервувався, потім хтось підійшов до нього. Він смутно пам’ятає бійку», – розповідає мати підозрюваного Олександра Анжела.

Колишній слідчий з особливо важливих справ Головного слідчого управління МВС України та експерт програми «Історія одного злочину» на каналі «Україна» Руслан Сушко вивчив матеріали цієї справи. За його припущеннями підозрюваного або залякали, або попросили казати так, як треба.

«Вбивство не відбувалося у такий спосіб і при таких обставинах, як каже підозрюваний. Те, що ми побачили, не є слідчим експериментом. Поліція була зобов’язана провести усі можливі слідчі дії для того, щоб підтвердити або спростувати показання підозрюваного, - пояснює Руслан Сушко. До того ж, якщо людина розповідає, як вона вчинила такий тяжкий злочин, то вона не може каятися частково. Якщо підозрюваний кається і дає показання проти себе, то він би мав розповісти все: де ніж, де лопата, чи був інший одяг».

Після того, як Олександра Тарасенка виписали із лікарні, слідчі змусили його пройти детектор брехні. За словами поліцейського під час тестування підозрюваний помітно хвилювався. А на запитання поліграфолога, була помітна реакція, що свідчить про брехню. Найсильнішою була реакція на питання про удари в шию та про яму. Після цього Олександр Тарасенко у всьому зізнався. Тож висновком поліграфолога були слова: «Ймовірно причетний до слідства».

Проте чи візьме суд до уваги результати детектора брехні, адже поки що, окрім висновку поліграфолога, в цій гучній справі немає прямих доказів проти підозрюваного?