» Генпрокурор мав би взяти під особистий контроль розслідування смерті Тимчука, — експерт

22 сентябрь 2020, Вторник, 07:35

Генпрокурор мав би взяти під особистий контроль розслідування смерті Тимчука, — експерт

20 июня 2019г.
tymchuk

19 червня 2019 року "трагічно загинув один з координаторів та співзасновників групи “Інформаційний спротив”, народний депутат України та підполковник запасу Збройних Сил України, військовий журналіст Дмитро Тимчук. Група “Інформаційний спротив” та колектив Центру військово-політичних досліджень висловлюють з цього приводу глибоке співчуття усім рідним і близьким нашого друга та колеги", - йдеться у заяві, поширеній "ІС".

"Дмитро завжди був справжнім професіоналом. Він назавжди залишиться в нашій пам’яті як людина твердих патріотичних переконань, непохитних моральних принципів, якими він ніколи не поступався. Саме завдяки людським і професійним якостям Дмитра вдалося зібрати однодумців, які з самого початку російської агресії і до цього дня захищали Україну на інформаційному фронті. Його життєвий та професійний шлях був сповнений вагомих досягнень на користь своєї Батьківщини. Ми пам’ятатимемо його як чесну, порядну людину і справжнього Офіцера. Ми понесли непоправну втрату, але ми не збираємося припиняти свою діяльність на користь Україні. Дмитро завжди був сповнений нових ідей і творчих планів. І ми продовжимо справу, яка була сенсом його життя.", - наголосили колеги Тимчука. І запевнили, що "група “Інформаційний спротив” і надалі усіма силами відстоюватиме національні інтереси України. І ми обов'язково реалізуємо всі задуми, до яких мав відношення наш загиблий колега".

Крім цього група "ІС" закликала ЗМІ не поширювати домислів про причини та обставини цієї трагедії і "дочекатися офіційних результатів слідства".

Як нагадує Резонанс, 19 червня о 12:15 до поліції надійшло повідомлення про смерть народного депутата Тимчука. Було розпочато кримінальне провадження за ст. 115 Кримінального кодексу України (Умисне вбивство).

Глава Нацполіції Сергій Князєв повідомив про "низку робочих версій, серед яких, можливо, нещасний випадок, необережне поводження із вогнепальною зброєю".

- Також розглядаємо версії кримінального характеру, - сказав очільник НПУ.

У прокуратурі, де здійснюють процесуальне керівництво слідством, наразі утримуються від детальних коментарів. "Попередньо: був один постріл, поранення в лобову частину над лівим оком", - це все, що сказав ЗМІ перший заступник прокурора Києва Павло Кононенко.

Натомість ветеран військової прокуратури Анатолій Маркевич висловив сумнів щодо озвученої радником глави МВС однієї з основних версій - про необережне поводження зі зброєю:

 

 

За словами Маркевича, підполковник запасу Тимчук "хоча і не був строєвим офіцером, але на підкірці головного мозку мав навички володіння зброєю, закладені ще під час навчання у ЛВВПУ".

Також воєнний правник вважає, що Генеральний прокурор Юрій Луценко мав би взяти під особистий контроль розслідування обставин трагічної смерті Тимчука.

"Хто знав Дмитра, ніхто не вірить", - написав у соцмережі військовий журналіст, а нині речник Генпрокуратури Андрій Лисенко. І додав: "Багато чого залежить від якості огляду та фіксації усіх деталей на місці пригоди, показів свідків та результатів експертиз".

Тим часом перший заступник Генпрокурора (2014) Микола Голомша переконує, що слідство має відпрацювати усі імовірні версії цієї трагедії, включно із навмисним убивством, замаскованим під самогубство.

СВІДОК, ЯКИЙ МОВЧАВ 38 РОКІВ, РОЗКРИВ ЗАГАДКУ СМЕРТІ ІВАСЮКА