09 червень 2023, П'ятниця, 04:30

Керівника “Київдіпротрансу” викрили у хабарництві

21 Березня 2019г.
22

21 березня 2019 викрито у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди директора державного підприємства «Науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут транспортного будівництва «Київдіпротранс». Про це Резонансу повідомили прес-службі військової прокуратура Центрального регіону України.

За даними слідства, 20 та 21 березня та громадянин України за вказівкою підозрюваного перерахував на наданий останнім картковий рахунок суму неправомірної вигоди в розмірі 75 тисяч гривень. За вказану суму директор ДП обіцяв  неперешкоджати вказаному громадянину у здійсненні господарської діяльності та надання доступу до приміщень інституту, які фактично вже використовуються підприємцем.

Після отримання другої частини хабара фігуранта затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Затримання директора НДІ проводилось за оперативного супроводження відділу протидії хабарництву Департаменту захисту економіки Нацполіції слідчими ДБР за процесуального керіництва військової прокуратури ЦРУ.

Державне підприємство "Науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут транспортного будівництва "КИЇВДІПРОТРАНС” є базовою організацією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, - йдеться на сайті ДП. Очолює держпідприємство Володимир Масалатін. До 2016 року він працював у КО "Київзеленбуд", радником генерального директора.

Найбільш вагомими об’єктами останніх років, які збудовані, або будуються за проектами чи при безпосередній участі згаданого інституту є: вокзальні комплекси на станціях Київ-Пасажирський та Дарниця; залізнично-автомобільний міст через р. Дніпро у м. Києві; адміністративна будівля Міністерства транспорту України у м. Києві; адміністративна будівля Управління перевезень „Укрзалізниці” в м. Києві тощо.

Як передає Резонанс, прокурорами Київської місцевої прокуратури №6 спільно зі слідчими та оперативними працівниками Державної фіскальної служби Печерського району столиці було викрито колишнього заступника директора державного підприємства «Науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут транспортного будівництва «КИЇВДІПРОТРАНС» у розкраданні коштів державного підприємства на суму майже 2 млн грн.

Під час слідства встановлено, що, перебуваючи на вказаній посаді, чиновник документально оформив проведення упродовж 2011 - 2012 років проектних робіт для публічного акціонерного товариства «Укрзалізниці» із підприємствами з ознаками «фіктивності», хоча в дійсності роботи виконано фахівцями зазначеного державного підприємства.

За результатами розслідування, 28 вересня 2017 року посадовцю повідомлено про підозру у вчиненні особливо тяжкого корупційного злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).