» Представники терористичного угруповання “ЛНР” підозрюються у примусовій паспортизації громадян України

09 грудень 2022, П'ятниця, 13:29

Представники терористичного угруповання “ЛНР” підозрюються у примусовій паспортизації громадян України

10 Червня 2020г.
Фото: Радіо Свобода
Фото: Радіо Свобода

За процесуального керівництва управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, прокуратури Луганської області повідомлено про підозру начальнику так званого «управління міграційної служби МВС Луганської народної республіки» та його заступнику за фактом примусової «паспортизації» громадян України, які проживають на непідконтрольній органам державної влади території.

Про це пише Резонанс 10 червня із посиланням на прес-службу прокуратури Луганської області.

Дії підозрюваних кваліфіковано як посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, сприяння діяльності терористичної організації, порушення законів і звичаїв війни (ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 438 КК України).

За даними слідства, з 2018 року окупаційна адміністрація РФ із залученням «посадовців» установ у сферах освіти, медицини, соціального захисту розпочала процес видачі місцевим мешканцям «паспортів ЛНР».

Відповідальність за ведення політики насадження громадянства псевдореспубліки покладено на керівництво «управління міграційної служби» окупаційної адміністрації РФ. Невиконання вимоги отримання «документа» є приводом для відмови у працевлаштуванні, звільнення з роботи, припинення соціальних виплат, виключення із навчальних закладів тощо.

За попередніми даними, паспорти «ЛНР», ймовірно, отримали понад 200 тис осіб.

Примусовий характер «паспортизації» порушує закони та звичаї війни, визначені положеннями статей 3, 8, 52 Женевської Конвенції від 12 серпня 1949 року про захист цивільного населення під час війни та ст. 75 Додаткового протоколу від 8 червня 1977 року (Протокол І). - акцентували у прокуратурі Луганщини.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими 3 управління Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях.

СБУ ПОВІДОМИЛА ПРО ПІДОЗРУ 11 КЕРІВНИКАМ І ВАТАЖКУ ТЕРОРИСТИЧНОГО УГРУПОВАННЯ ТАК ЗВАНОЇ «ЛНР»

Як писав Резонанс, за останні три місяці слідчі СБУ повідомили про підозру очільникам «міністерств», «адміністрацій» і «депутатам» так званої «ЛНР». Також вчинення злочину інкримінується ватажку терористичного угруповання.

Серед підозрюваних – керівники фейкових «МДБ», «міністерства зв’язку та масових комунікацій», «міністерства сільського господарства», три «депутати народної ради», двоє заступників «голів місцевих адміністрацій», двоє «посадовців міністерств» і ватажок бойовиків на прізвисько «Нуф».

Зловмисникам повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 3 ст. 27 і ч. 2 ст. 146 (організація незаконного позбавлення волі), ч. 1 ст. 258-3 (участь у діяльності терористичної організації) Кримінального кодексу України.

Судом надано дозвіл на затримання підозрюваних.